Заборавете на плус килограмите – Диетата липосукција е клинички докажано дека слабее!

28 јануари, 2021
dieta

Дебелината е една од најголемите грижи за јавното здравство на 21-от век и 700 милиони возрасни ја имаат оваа хронична болест на глобално ниво. Бројни студии потврдија дека дебелината е фактор на ризик за развој на сериозна клиничка слика кај вирусот Ковид-19. Решението за проблемот со дебелината е во промена на навиките во исхраната што секој од нас мора да ги направи со цел да ја намали телесната тежина и да го зачува здравјето.

Клинички тестирана диета – ефикасна и безбедна!

Еден од најпопуларните методи на губење на тежината во нашата област е диетата со липосукција, за која, според авторот на оваа диета, клинички е докажано дека слабее за многу кратко време:

„Со диетата за липосукција не мора да бидете гладни и да чекатесо месеци за резултати, ќе изгубите тежина за само две недели “. Тајната е во растителните влакна глукоманан, што според Европскиот орган за безбедност на храната (ЕФСА) придонесува за слабеење создавајќи чувство на ситост. Протоколот за слабеење, диетата за липосукција, исто така, вклучува аминокиселини кои ја зачувуваат мускулната маса и активираат метаболички процеси за претворање на маснотиите во енергија, додека храната што припаѓа на медитеранската диета обезбедува други нутритивни потреби. Овој метод е клинички тестиран во Москва на Институтот за биотехнолошки истражувања – Клиника за слабеење (Клиника FGBUN Москва) при Министерството за здравство на Руската Федерација. Резултатите од двонеделното протоколно клиничко испитување покажаа намалување на резервите на маснотии за 9,2 проценти, целосно зачувување на мускулната маса со безбедно губење на тежината од 5 до 11 кг. Покрај потврдата за ефективноста и безбедноста, клиниката ФГБУН даде и официјални препораки за употреба на овој метод на слабеење.

Слабеење во живо пред ТВ-камерите

Многу познати личности ги пофалија резултатите од овој метод, на пребарувачите може да најдете имиња како Џенифер Анистон или Моника Белучи, но исто така и Колинда Грабар Китаровиќ, Далибор Петко, Марко Пекотиќ Пецо. Интересно, авторите на оваа диета се толку сигурни во нејзината ефикасност што преку бројни ТВ-емисии во живо измерија кандидати кои ги покажаа своите резултати пред ТВ-камерите во реално време за време на слабеењето и по две недели каде изгубија во просек од 7-10 проценти од почетната телесна тежина.маси ​​со значително намалување на волуменот во критичните зони. Затоа овој метод е познат и како „неинвазивна липосукција“.

Како изгледа еден ден на диета за липосукција?

Диетата со липосукција има две фази – првата е т.н. Неинвазивна 14-дневна липосукција кога телото се храни со сопствените резерви на маснотии. Во текот на денот, помагалата за слабеење се користат за да се обезбеди метаболна конверзија на маснотиите во енергија, а централниот оброк е вечера како риба или бифтек со многу зеленчук. Втората фаза вклучува овошје, ореви и млечни производи – тоа е, целата храна што припаѓа на медитеранската исхрана. Овие два циклуса се менуваат се до посакуваниот резултат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber