ОВА Е ВИСТИНСКОТО ИМЕ НА ЏОНИ ДЕП! Тој е една од најголемите ЅВЕЗДИ НА ХОЛИВУД, но не сте ги знаеле овие детали за неговиот живот!

1 јануари, 2021
293011_dyoni_f

Актерот Џони Деп има 57 години и привлече големо внимание од милионската публика во 80-тите со дебитантската улога во култниот хорор филм „Страва“ во улицата Брестова, а потоа и со улогата на Тон Хансон во серијата „Тајна задача“.

Џони Деп потекнува од просечно американско семејство, неговиот татко бил инженер, а неговата мајка келнерка. Семејството на Деп има многу интересно потекло, имено тие имаат крв од Индијанците Черки, Германци, Французи и Ирци.

Тој пораснал со неговиот брат и сестра, а поголемиот дел од своето време го поминал како момче со неговиот дедо, кој починал кога Џони имал седум години.

Неговото семејство потоа се преселило во Флорида и тие често го менувале местото на живеење. Деп станал многу проблематичен на 15-годишна возраст и во еден момент го напуштил училиштето и формирал бенд.

Она што малкумина го знаат е дека целото име на актерот е Џон Кристофер Деп Втори.

Една од неговите најзначајни улоги е Капетанот Џек Спароу во серијата „Пиратите од Карибите“, а благодарение на оваа улога, Деп важи за една од најголемите холивудски sвезди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber