Ова куче влезе во Гинисовата книга на рекорди: Ги има најдолгите уши на светот (ВИДЕО)

26 септември, 2021
4cccccdce8f308d9e01fa452577e640027f089e1

Лу, тригодишно женско куче од САД, и нејзините уши со рекордна должина од речиси 34 сантиметри се претставени во новата Гинисова книга на рекорди за 2022 година.

Гинисовата книга на рекорди неодамна го награди тригодишното куче за соборување на рекордот за „Најдолги уши на кучиња“, пренесува „People“.

Нејзините уши висат многу ниско, при што секое „превиткување“ е долго околу 34 сантиметри. Кучето заврши во трката за рекорди откако неговата сопственичка го гледала долго време, откривајќи како се разликува од другите од иста раса.

Пејџ Олсен ја посвоила Лу кога била помлада, а таа за тимот на Гинис рече дека тоа била љубов на прв поглед и дека „екстравагантно долгите“ уши придонесуваат за одлуката да ја земе дома.

Ушите на Лу биле незабележани додека Олсен, кој е ветеринарен техничар, не ги измерила за време на пандемијата, кога имала повеќе време да се восхитува на уникатната карактеристика на нејзиното куче. Ова ја натерало Олсен да ја пријави Лу за Гинисовата книга на рекорди.

Како што рече, на Лу не и сметаат долгите уши и не бара посебно одржување, освен месечната проверка на чистотата. Таа, исто така, рече дека се надева дека победата на Лу ќе ги инспирира љубителите на животни „да ја прифатат уникатноста на своите миленици и секогаш да ги сакаат“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris