Ова се 10-те најчести машки лаги, а еве кои се мотивите зад нив!

30 јануари, 2021
fashion-40567291920-460x0

Друг телефон, продолжено работно време, „пријателка“…

Мажите веруваат дека ја штитат својата партнерка со своите лаги. Многу често мажите користат лаги кога сакаат да ја задржат својата идеализирана слика во женските очи. Колку и да звучи парадоксно, вашето момче ве залажува затоа што ве сака и не сака да ве повреди.

Ова се десетте најчести машки лаги и причината што стои зад нив.

Лага за телефонот

Некои мажи имаат два телефони за целосно рационални цели: еден личен и еден за работа.

Но, ако таквото „пријателство“ одеднаш стане премногу тајно, тогаш треба да бидете внимателни. Според истражувањето од 2017 година, 53 проценти од луѓето кои изневериле партнер го сториле тоа со пријатели.

Лаги за мотиви

Ако мажот „сака само да разговара со вас“, тој ќе ве покани на кафе или ручек. Но, ако дојде да ве посети навечер, претежно во четврток, петок или сабота, тогаш, најверојатно, тој не планира само да разговара.

Лаги за работно време

Кога две лица се во врска со години, тие веројатно си ја знаат рутината. Меѓутоа, кога ќе забележите дека вашиот партнер останува подолго на работа и тврди дека има многу повеќе работа, тоа може многу лесно да биде лага.

Секако, не треба да се исклучи дека мажот е навистина посветен на својата работа, но паровите многу често лажат дека се на работа, а всушност гледаат друга личност.

Лаги за намери

И покрај тоа што тврдат дека не е така, мажите помислуваат да имаат секс со неа штом запознаат жена.

Ако сакате да ги дознаете вистинските намери на мажот, тогаш кажете му со сериозен изглед дека не сакате да водите љубов пред брак. Потоа, видете дали исчезнува неговиот интерес за вас.

Ако тој ќе ви пишува и ќе ви се јавува сè помалку во следните 3-4 недели, тогаш сè е јасно со него.

Лаги за познаници

Можеби звучи глупаво, но жените паѓаат на оваа мамка.

За време на запознавањето, можно е маж редовно да се јавува од некоја мистериозна жена, за која кога ќе прашате кој е, тој одговара дека тој дури и не знае.

Исчезнување

Некои жени не се ни свесни дека се забавуваат со зафатен маж. Со текот на времето, можно е мажот да се покае за изневерувањето и да престане да го прави тоа.

Тој повеќе би сакал да исчезне од животот на неговата љубовница, за да не мора да и објасни сè.

Лаги за плановите за во иднина

Повеќето мажи во првите години од врската веќе знаат дали да запросат девојка или не. Можно е тој да ја одложи таа одлука поради финансиска нестабилност, но тие можеби мислат дека би можеле да најдат подобра девојка.

Лага за друга жена

Ако излегувате со маж кој има врска што, според неговото признание, се распаѓа, тој ќе ве убеди дека ќе ја напушти таа жена.

Сепак, тешко дека ова навистина ќе се случи.

Лаги за љубов

Мажите многу добро знаат дека најбрзиот начин да ја освоите жената е да ја покажете вашата љубов. Дејствува како ментален афродизијак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris