Ова се ТОП 5 од најпопуларните светски sвезди на Инстаграм во 2020 година, но само една нема конкуренција! Го следат неверојатни 250 милиони фанови!

4 јануари, 2021
099


Инстаграм е мрежна социјална мрежа за споделување слики и кратки видеа основана уште во 2010 година, која потоа безопасно започна како место за споделување на убаво монтирани фотографии, а потоа во текот на една деценија стана неопходна платформа во комуникација, маркетинг, продажба и промоција. Денес го обожаваат луѓето ширум светот.

Затоа што она што не го објави на Инстаграм – не се случи! Откријте кои се 5-те најпопуларни луѓе во светот на таа социјална мрежа, чии профили ги следат армии на обожаватели.

Познатите денес едноставно го обожаваат Инстаграм. И додека некои ги следат милиони луѓе на Инстаграм, некои познати личности се определија за непопуларна стратегија на таа социјална мрежа – тие не следат ниту една личност. Меѓу нив се поранешната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ и поп-sвездата Бијонсе.

Локалната музичарка Северина, од друга страна, придружува само една личност – нејзиниот сопруг Игор Којиќ. Откриваме чии профили се најпопуларни во 2020 година, кој има сериозна армија фанови.


Кристијано Роналдо, 35-годишен португалски фудбалер, е несомнено најпопуларниот човек во светот, на социјалната мрежа Инстаграм.
Напаѓачот на Јувентус, кој освои сè што може да се освои во светот на фудбалот, денес е следен од неверојатни 250 милиони навивачи на таа социјална мрежа.


На второ место е американската пејачка Аријана Гранде со 214 милиони следбеници, а на третото е американскиот актер Двејн Џонсон, кој го следат 209 милиони обожаватели.


Меѓу ТОП 5 се и Кајли Џенер, 23-годишна членка на кланот Кардашијан и претприемач, со 207 и Селена Гомез, 27-годишна актерка и пејачка, со импресивни 200 милиони следбеници.


Аргентинската фудбалска sвезда Лионел Меси е на осмото место со 175 милиони следбеници, додека капитенот на хрватската фудбалска репрезентација Лука Модриќ има 19 милиони следбеници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris