Старо народно верување: Ако го ставите ова во вашиот паричник, ќе привлечете големо богатство!

4 јануари, 2021
194625_shutterstock-629495786_ls


Наредете го вашиот паричник вака и привлечете ги парите!
Ако го уредиме домот според правилата на фенг шуи, ќе привлечеме добра енергија, мир и благосостојба. Сè повеќе луѓе ја користат оваа древна кинеска вештина која создава хармонија со употреба на енергија, и дали знаевте дека постојат одредени правила кога станува збор за избор на паричник?

Правилата на фенг шуи и старото народно верување се совпаѓаат во едно, паричникот што го користиме треба да биде црвен. Црвената боја е симбол на просперитет и предизвикува убави емоции.

Најдобро е да изберете правоаголен паричник. За складирање на монети, подобро е да изберете правоаголна чанта, но не е препорачливо да ставате хартиени банкноти во истиот паричник.

Избегнувајте сини паричници. Сината е симбол на вода и буквално „мие“ пари од вашиот паричник.

Обавезно ставете го ова во вашиот паричник!

Добрата енергија привлекува добра енергија, па затоа во еден од одделите за паричник ставете парче хартија на која сте напишале афирмација рачно, порака до себе, можеби дури и чек што си ја напишале за одредена сума и нема да ја исплатите, како симболи за привлекување добра енергија.
Покрај овие два чекори, не би било лошо да ги следите следниве правила за привлекување пари:

  1. Чистење

Извадете сè од паричникот, само сè. Избришете го целиот со влажна крпа од микрофибер за да го исчистите.

  1. Сортирајте сè што ќе најдете внатре

Веројатно имате еден куп потврди, сметки или ливчиња хартија што навистина не ви требаат. Ако има такви меѓу вас што мора да ги чувате, нивното место не е во вашиот паричник, туку некаде во куќата каде што чувате други трудови поврзани со финансиите. Отфрлете ги сите членски картички со истечен рок и напишете ги броевите од деловните картички на телефонот.

Не заборавајте на готовината – исправете ги банкнотите убаво и потоа наредете ги. Колку пати сте барале пари, затоа што не знаете каде е секоја банкнота или од 20 динари мислите дека е 100? Наредете ги банкнотите по вредност, од најмали до најголеми и секогаш чувајте ги така. Ова е првиот чекор кон излегување на „хаос“ од вашиот паричник и тоа ќе ви значи многу.

  1. Каде да се чува?

Го уредивте паричникот, тој е подготвен да привлече добра енергија и изобилство, сега не би било добро само да го ставите во торба полна со хаос. Нека средувањето на чантата е вашиот следен чекор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber