Ова сигурно ве интересира: Која ќе биде најпопуларната интимна фризура во 2021 година!?

30 јануари, 2021
Sexy Hot Bikini Wallpaper -b-223

Кои интимни фризури за жени се во тренд оваа година? Експертите ги анализираа најубавите, највозбудливите и најновите интимни фризури, бидејќи кога станува збор за трендовите на срамната коса, ние никогаш не престануваме да учиме.

Иако во последните години се потпиравме на класиците како триаголници или поштенски марки, сега стануваме уште поотворени и се вртиме кон експериментирање. Бидејќи природноста и природниот изглед веќе се во мода кога зборуваме за убавина и нега на тело, можеме да дозволиме да бидат распространети и во интимната област. Скратете помалку, нека расте повеќе, мотото е за 2021 година.

Најпопуларна интимна фризура од 2021 година: Грмушка

Нашата победничка фризура за оваа година: Грмушка. Целосниот и природен раст на срамната коса е најпопуларната интимна фризура во 2021 година. Во зависност од вашите желби, рабовите и должините може да се скратат за да одговараат на вашата сопствена естетика.

Најпопуларната интимна фризура во 2020 година: Бразилска

Минатата година целосното бричење, познато и како бразилско, беше тренд на интимно бричење. По две години восочна култура, жените сфатија дека не косата е таа што одредува колку сме всушност еманципирани. Најпопуларната интимна фризура 2019: Фризурите на Чарли Чаплин во срамната област не мора секогаш да бидат толку сериозни. Ако сакате да го изненадите вашиот партнер, можете да покажете и малку хумор. Не е ни чудо што оваа фризура беше популарна во 2019 година: Мустаќите на Чарли Чаплин – филмска интимна фризура!

Трендови на срамни влакна: 3 класици

Секој што ќе помисли: „Проклето, бев толку среќен што не морав да одам во студио за отстранување на влакна“ може да земе здив: повторно оваа година, можете да ја пуштите срамната коса , избричи, скрати или депилирај го.

Кои интимни бричења секогаш одат? Ова се три безвременски класици…

1.Триаголник

Покажете јасни агли: со класичен триаголник правите сè како што треба. Геометриската форма може лесно да се скрие во гаќички. Оваа фризура е лесна за одржување и може брзо да се избричи во форма непосредно пред да се приклучи.

2.Поштенска марка

Квадратна, практична, добра: бара малку повеќе вештина со жилет со триаголник, но изгледа и поелегантно. Надворешните усни се изложени, вие само оставате мал квадрат над вулвата. Со оваа фризура го покажувате следново: Знам што сакам!

3. Срце

Ако сакате да ја потенцирате вашата женственост, избричете ја срамната коса во форма на срце. Врвот завршува во пределот на гениталиите, двете криви се насочени нагоре. Потребна е малку креативност при бричење, но фризурата е сепак релативно едноставна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber