ОВАА ПОЗА Е ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈТЕШКА И НАЈНЕУДОБРА НА СВЕТОТ! Дали сте ја пробале!?

16 октомври, 2021
301555_poljubac-par_f

Најмногу напор за време на најубавата спортска активност во светот се појавува кај оваа поза: таканаречената „исправена 69“.

И мажите и жените велат дека „исправена 69“ им е најсложената поза

Имено, потврдено е дека позата „исправена 69“ дефинитивно е една од најтешките пози кога станува збор за сексот.

„Исправена 69“ е поза 69, но во стоечка положба. Во едно истражување (во кое учествуваа 1.000 луѓе од Европа и Америка), оваа поза е прогласена за најтешка и најнепријатна сексуална поза воопшто (на второ место беше аналниот секс) – од околу 43 проценти од мажите и 57 проценти од жените.

Зошто е „исправена 69“ толку напорна?

Мажот кој стои треба да биде доволно силен за да ја извади својата партнерка, додека таа мора да биде крајно подготвена, да има одлична контрола врз нејзиното тело, така што оваа поза ќе има смисла до крај!

Како функционира „исправена 69“ во пракса?

Освен фактот дека не е лесно да се остане на оваа поза, воопшто не е лесно да се заземе!

Професионалци препорачуваат силен партнер кој прво ќе легне на кревет или кауч, и ќе ги стави нозете на подот. Тогаш можете лесно да се позиционирате на поза 69 – најдобро е да ги поставите нозете веднаш зад тилот. Потоа доаѓа најтешкиот дел: станување! За тоа време, држете се добро за него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris