Овој десерт ќе го спремите брзо и едноставно: Медено срце е волшебен колач кој вашите најдраги ќе го изедат за час!

26 септември, 2021
328186_medeno-srce-shutterstock-1225339615_ff

Вкусен, а во исто време едноставен за подготовка десерт е сигурно медово срце, кое сите членови на вашето семејство ќе го обожаваат.

Состојки:

1,5 чаши шеќер
1,5 чаши млеко
3 чаши брашно
1 цимет
1 прашок за пециво
чаша сода бикарбона
3 лажици џем

Подготовка:

Во сад додадете млеко, шеќер и цимет, кои треба да се соединат. Потоа рамномерно и полека додавајте брашно, прашок за пециво и на крај џем.

Ставете ги колачите во рерна и печете до златно кафеава боја. Кога ќе го извадите од рерна, пресечете го на половина и премачкајте го со џем, а потоа вратете ја другата половина од тортата.

Одозгора ставете ја чоколадната глазура.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris