Панчо – ДНК: Беровскиов воздух во Аеродром одма те освестува

18 октомври, 2021
panco

Победата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски е речиси извесна уште во првиот круг.

Владимир Блажев познат како Панчо од групата ДНК како еден од поддржувачите на Муцунски кој живее во населбата Јане Сандански односно Аеродром, напиша интересен статус на социјалните мрежи.

„Станувам, излагам на тераса и ова Беровскиов воздух во Аеродром одма те освестува. Бреееј што ти значи кислород“ –  напиша  Панчо – ДНК на својот Фејсбук профил, асоцирајќи на потеклото на Муцунски и неговата извесна градоначалничка функција како нов градоначалник на општина Аеродром и секако „политичкото проветрување“ во оваа голема скопска општина.

Преземено од vistina.com.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris