Започнете и вие: Најсреќните луѓе ги прават овие 7 работи

18 октомври, 2021
Screenshot_3

Јапонците веруваат дека секое познанство и секое искуство е уникатно богатство што никогаш нема да се повтори на ист начин. Ако не уживате во секој момент, тие ќе бидат изгубени засекогаш, па затоа се обидуваат да не го прекршат тоа правило, затоа што тие се најсреќните луѓе на светот.

Нивниот живот се базира на овој принцип, па затоа не е изненадувачки што тие се рангирани меѓу најсреќните нации во светот.

Благодарение на овој начин на размислување, тие се будат секое утро со мисија да ги искористат следните часови на најдобар можен начин.

Тие знаат дека блиските луѓе им се сѐ на светот и дека неважните работи не треба да им пречат.

Друг принцип што ги води е да живеат без никакви оптоварувања.

Ја оставаат настрана грижата за работите што поминале и на кои не може да се влијае на кој било начин, и неизвесноста за иднината.

Треба да учиме од нив. Секој од нас треба да се води според овие правила:

1. Не ги одложувајте посебните моменти за подоцна

2. Живејте како утре да не постои

3. Живејте во сегашноста

4. Направете нешто што никогаш не сте го направиле

5. Медитирајте

6. Потпирајте се на вашите сетила

7. Не сте обврзани да правите работи што не ви се допаѓаат

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris