Партнерот повеќе не ви е привлечен? Еве 4 начини како да ја вратите возбудата!

23 јануари, 2021
dreamstime_xl_80214427

Ако сакате да знаете како можете да ја вратите привлечноста во врската, тоа може да се направи на неколку начини.

1. Однесувајте се повеќе како индивидуи

Тоа значи дека треба да ја задржите својата индивидуалност, треба да бидете независни и да дејствувате еднаш како индивидуа, правејќи работи што се само за вас. Не секогаш постапувајте како дел од партнерство.

За да го направите ова, запознајте нови луѓе или дружете се со вашите пријатели, направете нешто само за себе или испланирајте вечер каде што двајцата ќе направите нешто одделно, а потоа ќе се состанете на крајот на вечерта.

Чувајте ги вашите хобија, направете одредени работи сами. Вашата врска е поздрава кога сте обајцата силни. Само на овој начин ќе изградите многу подобри односи меѓу вас двајца, а привлечноста нема да исчезне.

2. Вежбајте да го гледате вашиот партнер

Поставете си неколку прашања за да одредите кое ниво на привлечност чувствувате кон вашиот партнер во вашата врска.

Што порано сметавте дека е привлечно за вашиот партнер? Дали е тоа сè уште привлечно за вас? Што сметаат другите за привлечноста кај вашиот партнер? Дали се согласуваш?

Сетете се на моментот кога почувствувавте колку сте привлечени кон вашиот партнер. Што мислите, зошто се чувствувавте така? Како сега би можеле да го искусите вашиот партнер на ист или сличен начин?

Сеќавањето на она што го сметате за привлечно за вашиот партнер, може да ви помогне да ја вратите искрата што сè уште се крие под секојдневните работи што ви стојат на патот.

3. Размислете за позитивните квалитети на вашиот партнер

На крајот на секој ден, можете ментално да забележите три позитивни работи за вашиот партнер.

Овие можат да бидат работи што имаат врска само со привлечноста, но може да се однесуваат и на други прашања. Продолжете да го правите ова најмалку еден месец за да видите дали има некаков ефект и промена.

4. Преиспитајте ги вашите очекувања

Што мислите, како треба да се чувствувате секој ден? Зошто мислите дека треба да се чувствувате така? Дали вашите очекувања се разумни? Или треба да ги намалите?

Очекувањата играат значајна улога во тоа како можете да ја обновите својата привлечност во врската. Со менување на она што го очекувате од вашата врска, себе и вашиот партнер, можете да ја вратите таа интимност и желба што некогаш сте ја споделувале.

Важен аспект на одржување на сексуалната желба и привлечност во животот е индивидуалноста. Многу луѓе сметаат дека нивниот партнер е најпривлечен за нив кога го „гледаат од далечина“.

Ова значи дека кога ќе почувствувате дека вашиот партнер ги прави повеќето работи самостојно, ќе почувствувате дека се зголемува нивото на привлечност. Ова може да се случи кога ќе го видите вашиот партнер како разговара со некој друг или прави нешто во што е добар и ужива во тоа.

Далечината исто така додава чувство на мистицизам, што е важно за привлечноста и сексуалната желба. Дури и ако сакате да бидете со вашиот партнер што е можно повеќе, малку време може да ви биде корисно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris