Почина неуспешниот музички продуцент кој беше во затвор за убиство на една позната актерка!

17 јануари, 2021
e52f52fca283b17004f3.jpeg

Според странските медиуми, Спектор добил корона вирус во затвор и бил пренесен во болница поради компликации со дишењето.

Музичкиот продуцент Фил Спектор почина на 82-годишна возраст. Според странските медиуми, Спектор добил корона вирус во затвор и бил пренесен во болница поради компликации со дишењето. Но, лекарите повеќе не можеа да му помагаат. Патем, пропаднатиот продуцент беше осуден во 2009 година по убиството на актерката Лана Кларксон. Судијата во случајот Лери Фидлер не беше скениран од прекумерна дискреција при одредувањето на казната. На Спектор му беа дадени 16 години бидејќи тие додадоа обвинение за употреба на огнено оружје на обвинението за убиство. Лана Кларксон беше убиена со еден истрел во устата на 3 февруари 2003 година, неколку часа по состанокот со Спектор во ноќниот клуб Хаус Блуз во Лос Анџелес.

Клучно за пресудата беше сведочењето на возачот на Спектор, кој тврдеше дека Спектор се излекол од куќатасо пиштол мрморејќи дека тој мислел дека убил некого. Адвокатот на Спектор, пак, постојано тврдеше дека актерката извршила самоубиство, додека обвинетиот во интервјуто во една прилика изјавил дека Кларксон го бакнала пиштолот пред да го повлече чкрапалото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris