ПОЧИНА ОМИЛЕНИОТ ЛИК ОД FRIENDS: Се бореше со опасна болест, а со последните фотографии го растажи светот

25 октомври, 2021
gunther

Американскиот актер Џејмс Мајкл Тајлер, најпознат по улогата на Гунтер во ТВ серијата „Friends“, почина на 59-годишна возраст.

„Тајлер почина мирно во својот дом во Лос Анџелес во неделата наутро“, рече неговиот менаџер во изјавата. „Ако сте го сретнале еднаш, сте стекнале доживотен пријател“, се додава. „Остана неговата сопруга Џенифер Карно, љубовта на неговиот живот“.

За потсетување, Џејмс зборуваше за малигната болест во интервју за NBC News. „Ми беше дијагностициран напреднат рак на простата кој се прошири на моите коски. Јас се борам со оваа дијагноза во последните три години. Веќе имам рак во доцна фаза. Свесен сум дека ќе ме докрајчи“, рече Тајлер, кој попат откри дека лекарите биле оптимисти кога првпат му била дијагностицирана болеста, но ракот почнал да „мутира“ на почетокот на пандемијата на COVID-19. „Не успеав да одам на тестирање, што не беше добро. Така, ракот реши да мутира во времето на пандемијата и така напредуваше“, рече тој.

James Michael Tyler

„Сакајќи да им помогне на што повеќе луѓе, тој храбро ја сподели својата приказна и стана борец за оние со простата добијат тест на крвта уште на 40-годишна возраст“, ​​рече неговиот менаџер. Гунтер работеше во серијата како келнер и менаџер во кафулето Central Perk. Во текот на серијата тој беше вљубен во ликот на Џенифер Анистон, Рејчел, која таму работеше и како келнерка во раните сезони на серијата.

„Светот го познаваше како Гунтер (седмиот пријател) … но најблиските на Мајкл го познаваа како актер, музичар, поборник за подигање на свеста за ракот и сакан сопруг“, рече неговиот менаџер.

Во мај, Тајлер накратко се појави на специјалниот „Friends: The Reunion“ преку Zoom. „Тоа беа најнезаборавните 10 години од мојот живот, искрено“, рече актерот во специјална изјава.

Gunther u seriji Prijatelji

„Не можев да замислам подобро искуство“, рече тој. „Сите овие луѓе беа фантастични и беше задоволство да се работи со нив. Се чувствував многу, многу посебно.’

Џејмс Мајкл Тајлер се појави во речиси 150 епизоди од комедијата што се емитуваше на Ен -Би -Си од 1994 до 2004 година. Иако немаше исто време на екранот како шесте главни ликови од „Пријатели“, Гинтер беше и остана популарна личност меѓу обожавателите.

Почивај во мир!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris