Полицајката ја помешаа со стриптизета – Влегла на нелегална забава за да ги растера луѓето, но не се надевала на таков пречек!

14 јануари, 2021
shutterstock_1068161408

Кога пристигнале полицајците, биле изненадени кога домаќините срдечно ги поздравиле и ги поканиле внатре.

Полициска службеничка ја замениле за стриптизета кога провалила во илегална забава со колегите во Аргентина за да ја прекине. На настанот, 20 парови вечераа на фармата, а разузнавачките информации сугерираат дека подоцна треба да следи вистинска забава.

Според локалните медиуми, полицијата тропнала на вратата од имотот во 22 часот, околу 400 километри јужно од Буенос Аирес. Меѓутоа, кога пристигнала полицијата, биле изненадени кога домаќините срдечно ги поздравиле и ги поканиле внатре.

‘Ух, бевме возбудени’ Обраќајќи им се на локалните медиуми „Инфобае“, полицискиот извор рече: „Кога не видоа, помислија дека сме дел од шоуто, дека сме стриптизети“. Кога влегоа внатре, една од жените, која присуствуваше на забавата, налетала на полицајката, но мислејќи дека е таму за забавата, наводно шепотела: „Имаш убави очи. Ме палиш“. Акцијата ја водеше секретарот за безбедност на генералот Пујередон, Густаво Јара, кој рече дека луѓето кои биле вклучени „биле љубезни, не пружале отпор и дури се шегувале на она што се случило“.

„Тие не знаеја што се случува. Еден од нив, сфати дека не сме стриптизети, ни рече: ‘Ух, бевме возбудени.’ Беше и комично и апсурдно“, раскажува тој.

Идентична конфузија 2016 година

Ова не е дури прв пат да се повтори истата грешка. Во 2016 година, офицер за поддршка на заедницата беше заменет како стриптизер откако влезе на прославата за 50-ти роденден.

Полицаецот Мајк Обер патролирал во една населба во град во Вилтшир, кога забележал дека на социјалниот клуб му се отворени вратите. Тој влезе внатре и рече дека го дочекале со дива возбуда од група жени кои помислиле дека тој дошол таму како стриптизер. Како што известуваше Би-Би-Си во тоа време, Обер рече: „Забавата само што започна и тие мислеа дека сум поранил“.

„На паркингот немаше автомобили, а вратата беше отворена. Но, кога влегов, имаше силен извик и некој викаше: ‘Ах, дали сте стриптизер?’ “, се присети полицаецот, кој во тоа време имаше само 20 години. Кога му рекоа дека поранил, тој излезе и наскоро се сретна со вистинска стриптизета на патот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber