Секс трендови за време на пандемија: Во 2021 година интимата ќе изгледа сосема различно, ќе ни требаат вакви помагала!

14 јануари, 2021
841659_profimedia0298615165_ls

Целата ситуација, логично, влијаеше и на нашите сексуални животи, а еве што велат експертите за тоа како ќе изгледа сексот во новата година и што ќе се промени.

Минатата година беше, за повеќето, една од најтешките. Пандемијата во голема мера ги промени нашите животи. Почнувајќи од фактот дека поголемиот дел од времето го поминувавме дома. Да продолжите да се грижите за физичката оддалеченост и контактите што треба да бидат ограничени.

Целата ситуација, логично, влијаеше и на нашите сексуални животи, а еве што велат експертите за тоа како ќе изгледа сексот во новата година и што ќе се промени.

Тиоми Морган, експерт за секс, посочува три трендови што ќе бидат најзначајни:

Мастурбација

Карантин и инсистирање на физичко и социјално дистанцирање ги натера луѓето да уживаат „во свои раце“, буквално. „Мастурбацијата е најбезбеден начин да се задоволиш, особено ако треба да се дистанцираш од партнерот“, вели Морган.

„За жените е многу важно на овој начин да го решат проблемот со постигнување оргазам за време на класичен пенетрационен секс. Оргазмот го подобрува нашето здравје на многу начини, од зајакнување на имунитетот до производство на хормони на среќа. Затоа мастурбацијата е многу важна “, наведува Тиоми Морган.

Сексуални играчки „Верувам дека луѓето ќе купат сексуални играчки оваа година повеќе од кога било досега. „Многу парови се насилно одделени едни од други поради вирусот, а жените кои претходно се потпираа на својот партнер, кој е„ одговорен “за да им обезбеди задоволство, сега ќе се обидат да се грижат за сопственото сексуално задоволство“, убеден е Тиоми.

Виртуелен секс

„Потребата од збогатување на сексуалниот живот и проширување на знаењето, како и сите ограничувања наметнати од пандемијата, принудија огромен број луѓе да се обратат на Интернет и виртуелен секс. Се повеќе луѓе ќе се свртат кон дигиталниот секс со своите партнери и ќе се обидат на тој начин да го збогатат својот сексуален живот. „Љубовниците едноставно мора да се прилагодат на новата нормалност“, заклучи Морган.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber