Полната месечина на Лав само што не настапи! Еве што тоа значи – Ќе донесе тешкотии, но исто и магија!

29 јануари, 2021
259751_lion-3403595-960-720_f

Полната месечина во Лав е најавена за 28 јануари во 20 часот и 16 минути, а тоа ќе ни донесе мешани чувства и малку хаотична енергија.

Може да бидете збунети или несигурни. Информациите или дури и емоциите што некогаш ги потиснавте може да излезат на површина. Важно е да се види поголема слика. Без оглед што ќе се отвори пред нас, нашата сила лежи во гледањето на поголема слика, секогаш свесни дека во позадината има поголеми работи што можеби не ги гледаме на прв поглед.

Во исто време, сонцето ќе се усогласи со Јупитер, што го носи токму тоа – моќта на доверба во поголема слика. Јупитер носи изобилство и зголемување на нашите таленти и дарови. Хаотичната енергија на полна месечина може да ни отежни да се поврземе со енергијата на изобилство, но тоа не значи дека таа не е присутна.

Дозволете ни да имаме отворен ум и визија. Да обрнеме внимание на советите од животот. Ако работите се комплицирани, имајте на ум дека тоа нема да биде засекогаш. Наскоро ќе можете да ги разгледате овие сложени ситуации со благодарност и свесност за тоа колку се потребни.

Лавот носи огнена и креативна енергија. Нека ве мотивира и да ви даде мотивација за претстојни деловни проекти. Нека животот во овие времиња не стане монотон и досаден, грижете се за позитивни возбудувања и оставете ја инспиративната енергија на Лавот да ви помогне во тоа. Што ве тера? Што ќе закажете за оваа недела? Направете нешто што ве прави среќни. Движете се и оставете ги ситниците да ве мотивираат.

Лавот исто така претставува лидерство и самодоверба. Како можете да станете подобар лидер во вашиот живот? Во животот има и секогаш ќе има пречки, но храброста и упорноста, кои се одлики на Лавот, нè потсетуваат дека секогаш имаме сила да го извлечеме најдоброто од секоја ситуација и да растеме од неа како нови, подобри луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris