ПОРАДИ БИЗАРЕН ДЕТАЛ британското кралство може да падне

19 јануари, 2021
profimedia-0489294165

Теоријата на заговор е обид да се објасни крајната причина за настанот (обично политички, социјален или историски настан) како таен и обично погрешен план на тајно здружение на моќни луѓе и негира дека настанот е резултат на директна активност или природен настан.

И една од последните теории на заговор се однесува на британското кралство. „Кралицата“ исчезна меѓу гаврани-чувари на лондонската кула по име Мерлин и се претпоставува дека таа починала, објавија чуварите, а пишува Би-Би-Си. Забележано е дека Мерлин, кој се приклучи на стадото на Лондонската кула гарда во 2007 година, не се врати веќе неколку недели. Според некои верувања, Кулата треба да чува шест гаврани постојано, и ако тие ја напуштат стражата, кралството ќе падне. За Карл Втори се верува дека издал декрет со кој се одлучува Лондонската кула да ја чуваат гаврани.

Во минатиот век, кога останал само еден гавран во стадото, Винстон Черчил наредил да има најмалку шест птици во него постојано. Лондонската кула започна програма за размножување гаврани во 2018 година, откако Фондацијата за историски кралски палати, задолжена за грижа за дел од кралските згради, објави дека станало „крајно тешко“ да се најдат овие птици во Велика Британија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris