Поранешната „Мис на Југославија“ и арапскиот шеик го очекуваат своето четврто дете!

20 јануари, 2021

Поранешната српска манекенка живее во Дубаи повеќе од десет години, каде се омажи за шеик

Поранешната српска манекенка Јелена Бин Драи, која се здоби со популарност како носител на титулата „Мис на Југославија“, со години живее во Дубаи, каде се омажи за локалниот шеик Саид Бин Драи, чие богатство се проценува на две милијарди долари. Таму ужива во семејниот живот со нивните три деца – десетгодишната Асија, едногодишната помлада Хилал и седумгодишниот Хамдан.

Сепак, како што дознава српската приказна, наскоро треба да се приклучи и друг член на семејството Имено, оваа 41-годишна жена и нејзиниот петгодишен сопруг очекуваат – четврто дете. Споменатите медиуми пишуваат дека Јелена е во рана фаза на бременост и се грижи да се породи на најбезбеден начин, поради што целосно се исклучила од јавниот живот и, колку што може, се „изолирала“ од стресот. Во прилог на веста за бременоста, која парот сè уште не ја потврди, е и фактот дека на крајот на минатата година, Јелена ги извести своите следбеници на Инстаграм дека се откажува од социјалните мрежи – за една година.

‘Како и 2017 година, јас се оддалечувам од социјалните мрежи веќе една година. Бидете здрави, среќни и ќе се видиме за една година ‘, рече тогаш. Патем, бидејќи е омажена за шеик, Јелена честопати се среќава со бројни навреди и стереотипи, како на пример дека е „сиромашна жена во харем“, на која се осврна минатата година во едно интервју, нарекувајќи се себеси „повампирена Хурем“.

„Да бидам искрена, ако фрлав камен кон секое куче што лаеше по мене, немаше да стигнам далеку“, рече поранешната мисица, сега успешна претприемачка, која коментираше и за коментарите за тоа како живее во харемот.

„Секако дека живеам во харем. Јас сум како Хурем. Мојот сопруг е Султан Величествениот, тоа веќе го знаете и за среќа има уште 147 жени, па не морам да го трпам и да го гледам секој ден за време на оваа пандемија “, низ смеа рече Јелена и откри како изгледа нејзиниот живот во Дубаи.

„Кога не се занимавам со жените на Султанот и имам уште еден час или два слободно време, тогаш под „ Бин Драи Капитал “ управувам со здравствениот сектор, ИТ-Тек почетниот сектор, градинка и неколку други компании.

Понекогаш се занимавам и со деца, само за да се сетам која е нивната мајка. Тренирам, а навечер одам на плажа кога ќе ја отклучат оградата на мојот златен кафез, рече поранешната манекенка во свој стил. Успехот, тврди таа, е единственото нешто што луѓето никогаш не го простуваат, па новинарите на споменатите медиуми ја прашаа дали смета дека тоа е причината поради која често е мета на критичари.

‘Не сум сигурен за каков успех мислиш. За деловна активност или зошто се омажив добро? ‘, Праша Јелена, која еднаш годишно ја посетува својата родна Србија. Имајќи предвид дека поради фактот што е омажена за муслиман, наидува и на навреди на сметка на храна, Јелена на шега го коментираше и тоа.

„Доаѓам во Србија кога ќе ми дозволат обврските околу палатата и кога сакам свински уши и опашки, само се надевам дека Султанот нема да го прочита ова“, заклучи тогашниот поранешен модел.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber