ПОСТОЈАТ РАЗЛИЧНИ ПОДЕЛБИ ВО АСТРОЛОГИЈАТА И ХОРОСКОПОТ: Дали знаевте дека знаците се поделени на машки и женски?

10 април, 2021
2519107_profimedia0312420885_ls

Во астрологијата, хороскопските знаци се поделени во различни групи. Меѓу другото, тие се поделени и на машки и женски. Секој што веќе се бавел со хороскопи и астрологија, знае дека на хороскопските знаци им се доделуваат различни својства.

devojka, horoskop

Тие спаѓаат во различни групи, како што се елементите воздух, оган, вода и земја. Исто така постои и поделба на машки и женски знаци. Прво треба да знаете кои хороскопски знаци припаѓаат на кој елемент.

Воздух: Близнаци, Вага, Водолија

Вода: Рак, Риби, Шкорпија

Оган: Лав, Овен, Стрелец

Земја: Девица, Јарец, Бик

Огнените и водзушните знаци се машки, додека земјените и водените знаци се женски.

Horoskop

Ова конкретно значи дека машките знакови се генерално покомуникативни и дејствуваат побрзо. Во астрологијата, сензуалноста и емпатијата се припишуваат повеќе на женските знаци. Исто така се нарекуваат пасивни (женски) и активни (машки). Секако, жени можат да припаѓаат на машки хороскопски знак, а мажи на женски хороскопски знак. Според астрологијата, ова се изразува во одредени карактерни црти. Жените со машки хороскопски знаци се повеќе склони кон ризик и изгледаат посамоуверени, додека мажите со женски хороскопски знаци изгледаат почувствителни и посмирени. Покрај тоа, треба да се знае дека ниедно човечко суштество нема целосно машки или женски квалитети во него. Секогаш е мешавина од обете, а целта е да се најде рамнотежа. Поделбата во овие категории никогаш не треба да се смета за осудувачка, таа едноставно претставува разлика што може да помогне подобро да се разберат сопствените карактерни црти и да се научи како да се справувате со нив.

horoskop, vatra
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris