Правило 5-0-1: Ако сакате да го доживеете НАЈСИЛНИОТ врв во животот, мора да го сторите ова!

20 јануари, 2021
Par-seks-4-1536x1024

Како малку да ги „зачините“ работите во спалната соба

Да, се разбира, брзиот секс може да биде експлозивен, а понекогаш и единствениот можен, особено ако имате деца или страдате од хроничен недостаток на време.

Но, ако сонувате за оргазам кој се памети со години, експертите ве советуваат да ги забавите работите колку што е можно повеќе.

Имајте на ум дека сексот не е само оргазам и дека опфаќа многу други работи.

„Постојат две причини да се избере побавен пристап. Прво, на овој начин ќе го поминете целото сексуално искуство, наместо да се фокусирате само на оргазам и сексуален однос. Второ, забави за време на одредена акција, орален секс или пенетрација и воспостави ритам со постепено засилување“, објаснува сексологот Џил Мекдевит.

Фокусирајте се на моментот

„И покрај тоа што звучи излитено, ослободете се од сите мисли што немаат никаква врска со сексот. Нема работа или финансиски проблеми, фокусирајте се на сексот. Клучно е да се одржи контакт со очите со вашиот партнер, тоа ќе го зголеми интензитетот и сензуалноста на сексот“, наведува Мекдевит.

5

„Кога сте возбудени, сè што сакате е да ја искинете облеката на вашиот партнер и да се фрлите во акција. Сепак, пробајте нешто друго следниот пат – наместо неколку секунди, одвојте 5 минути полека да полетате, оставете ги рацете да талкаат и навистина ќе ја зачини предиграта. Двајцата ќе бидете многу повозбудени, а трпението сигурно ќе ви се исплати “, вели Мекдевит.

0

„Заборавете на она што го видовте во порно филмовите. Во реалниот живот, треба да имате нула очекувања за тоа како треба да изгледа сексот или вашето тело. На тој начин ќе избегнете разочарувања. Секако, тоа не значи дека треба да избегнувате разни игри, од нови техники и пози до играње улоги, бидејќи тоа може да промовира само бавен секс “, вели Џил Мекдевит.

1

„Бавниот секс ви овозможува повеќе време да истражувате, да пробате нови пози, да се масирате… Фокусирајте се на кожата на вашиот партнер, неговиот мирис и стенкање. Тоа само ќе го зголеми интензитетот на водење љубов. Колку е побавен сексот, толку е поголема веројатноста дека ќе доживеете еден, но многу силен оргазам. „Протокот на крв во гениталиите полека се зголемува, што дополнително ја зголемува стимулацијата, што го прави оргазмот посилен и многу повозбудлив отколку порано“, заклучи Мекдевит.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber