Искрена Доли Партон: „Ќе останам млада колку што дозволуваат естетските хирурзи и шминкањето“

20 јануари, 2021
62021136-dolly-parton

Доли Партон денес ќе го прослави својот 75-ти роденден. Легендарната американска музичарка и кантри-кралица е родена на 19 јануари 1946 година во Тенеси како четврто од дванаесетте деца на Ави Ли Каролин и Роберт Партон.

Иако нејзиното детство беше обележано со голема сиромаштија, Доли секогаш велеше дека има убави спомени од тој период од нејзиниот живот, а некои од нив ги овековечи во нејзината песна „My Mountain Tennessee Home“. Музиката играше голема улога во нејзиниот живот уште од најраните денови. Нејзиниот дедо Џејк Роберт Овенс бил пастор во црквата, а малата Доли имала само шест години кога започнала да пее во неа. Две години подоцна, нејзиниот вујко и ја купи првата гитара и наскоро започна да настапува на локалните радио и телевизиски станици.

Dolly Parton

На 13-годишна возраст се појави на сцената на легендарниот Гранд Оле Опри и го запозна Џони Кеш кој ја поддржуваше и и рече да ги следи нејзините инстинкти кога станува збор за нејзината музичка кариера. Токму тоа и го стори. Ден по дипломирањето, таа се преселила во Нешвил, главниот град на кантри музиката. Првите успеси ги доживеа како композитор и текстописец за други музичари, но не и требаше многу време сама да се најде во центарот на вниманието. Таа редеше синглови една по друга, а пресвртот се случи во 1973 година кога ја објави песната „Jolene“.

Dolly Parton

Нејзиното име не се поврзува со скандали, а благодарение на нејзината искреност не остави простор за шпекулации дури и кога станува збор за нејзиниот изглед. Имено, Доли никогаш не криела дека редовно поминувала естетски зафати и отворено зборувала за тоа.

Ова сум вистинската јас. Можеби изгледам вештачки, но имам право во најважните работи. Мојот изглед е заснован на идејата за гламур во кантри девојки. Јас не бев природно убава, па морав да го искористам најдоброто од тоа што го имав. Јас не сум природна убавина, но затоа можам да го потенцирам она што го имам. Што и да е потребно, јас ќе го сторам тоа, рече таа во едно интервју.

Таа направи многу работи. Имала операција на носот и брадата, зголемување на градите, подигнување на веѓите. Таа исто така призна дека, спротивно на советот на дерматолозите, не се шминка пред спиење. Таа оди во кревет со целосна шминка: Јас го чистам лицето наутро. Никогаш не знаете што ќе се случи, дали ќе бидете некаде во хотел и одеднаш избувнува пожар. Така, оставам шминка на лицето навечер и ја чистам откако ќе се разбудам.

Dolly Parton
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris