ПРАЗНИЧНОТО ПРЕДЈАДЕЊЕ ЗАВРШИ, ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВРАТИТЕ ВО ФОРМА: Со овој РЕЦЕПТ, килограмите ќе се стопат сами!

15 јануари, 2021
695779_mrsavljenje_ls

Сарма, печење, руска салата, колачи, газирани пијалоци, алкохол …

За жал, иако е многу вкусно и го крева расположението, празничната трпеза сепак го прави својот данок, па не е ни чудо што повеќето од нас, по само неколку дена изобилство гозби, се чувствува слаб, безволен и без енергија за ништо. А што се однесува до тежината, да бидеме искрени, никој деновиве не се осмелува ниту да застане на вагата за да се мери.

Покрај тоа што масната и силна храна негативно влијаат на нашата линија, тие можат да влијаат и лошо на нашето здравје. Значи, сега е вистинското време да направиме краток одмор и да започнеме со консумирање на храна што нема да падне толку тешко на нашиот стомак, а сепак ќе ни овозможи да внесеме доволен број здрави калории, што ни требаат во текот на зимата.

Според експертите, во овој период од годината, кога сите имаме зголемен апетит, исхраната треба да ја базираме првенствено на млеко, јогурт, сирење и други млечни производи, бидејќи оваа храна побрзо да согорува маснотии, без да мора да смета секоја калорија.

Затоа, заедно со компанијата Млекара-Уб и нивните производи од д-р Милк, ви донесуваме предлози за многу вкусни и лесни јадења, кои ќе ви помогнат брзо да се вратите во топ форма, без да се откажете и уживате во храната.

Состојки: ½ чаши млеко, свежо сирење ½, кисело млеко 1 чаша сецкан ананас или друго конзервирано овошје по ваш избор, 2 лажички пченични никулци или житни култури по ваш избор

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris