Пред 14 години не напушти НАЈСАКАНИОТ ВОКАЛ: Калиопи на овој ден сподели емотивни спомени од Тоше Проески

16 октомври, 2021
317044_130092478-437433197417091-3374723085530185880-n_ff

Познатата поп sвезда од нашата татковина, Калиопи преку својот Инстаграм профил сподели трогателни спомени со пејачот Тоше Проески, кој не напушти предвреме пред 14 години.

„Проверено и овој октомври нема боја бидејќи си замина засекогаш … Единствената боја е во спомените, во твојот божествен глас што го остави во своите песни, да не потсети дека ништо не е минливо бидејќи самата смрт не е крај… Некако си овде … како никогаш да не замина“.

Секој 16 октомври, и колегата Тони Цетински е многу тажен и потресен, и никогаш нема да го заборави својот добар пријател.

“Не остави физички, но само физички, брате. Не можам да верувам колку многу ни недостигаш денес и колку ни е тешко што си заминал прерано. Секоја година тој ден ни доаѓа, тоа утро како нешто што ние не сака да знае, чуе или претпоставува, но сепак доаѓа немилосрдно и не потсетува колку сме кревки и како никогаш не знаеме што ќе донесе следниот ден “.

Да потсетиме, на автопатот кај Нова Градишка, Тоше загина во сообраќајна несреќа на 26 -годишна возраст. Во кобниот момент, во автомобилот биле возачот и пријател на пејачот Георгиј Георгијевски и менаџерката Лилjана Петровиќ. Се претпоставува дека го удриле камионот поради големата брзина.

Toše Proeski
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris