ПРЕЉУБАТА сепак НЕ Е само случајност и спонтан ПРЕДИЗВИК: Познато е дека МАЖИТЕ избираат со кого ќе ја изневерат ЖЕНАТА!

20 април, 2021
922011_profimedia0313478024_ls

Мамењето често се доживува како нешто што се случува на чуден начин: прељубниците ги освојуваат шармантни и неодоливи жени или завршуваат во туѓ кревет по пијана прошетка

Додека луѓето кои изневеруваат имаат различни причини за предавство на партнерот, еден од најинтересните аспекти на прељубата е начинот на кој луѓето ја избираат личноста со која на крајот изневеруваат.

Мамењето често се доживува како нешто што се случува на чуден начин: прељубниците ги освојуваат шармантни и неодоливи жени или завршуваат во туѓ кревет по пијана прошетка

Сепак, излегува дека тоа навистина не е така. Your Tango и страницата за афери Ashley Madison соработуваа за да дознаете повеќе за тоа што мислат луѓето за нивните врски и изневерување.

Во истражувањето спроведено над повеќе од 1.300 мажи и жени, тие откриле не само зошто мажите и жените изневеруваат, туку и како ги избираат луѓето со кои изневеруваат.

seks

Тие го гледаат ‘другиот’ како мистериозен, заводлив кој влегува во нивните животи со молскавична брзина и ги соборува од нозете, тотално ги обзема. Но, истражувањата покажаа дека ако мислите дека вашиот маж ве изневерува, тоа најверојатно е со некој што го познавате.

Од 400 мажи кои одговориле на истражувањето, 27 проценти рекле дека би се доближиле до некого што веќе го познавале доколку се во несреќна врска, а 23 проценти рекле дека би запознале странец на патување или во бар.

Prevara

Не мора да се грижите дека мажот ќе ве изневери кога ќе излезе со пријателите. Но, тоа не значи дека вашата врска е ‘чиста’ затоа што според истражувањето, 44 проценти од мажите ја изневерувале својата партнерка, а уште 55 проценти од мажите барем размислувале за тоа. Значи, според ова истражување, 99 проценти од мажите или изневеруваат или размислуваат за изневерување.

Прво, помислувате на соработниците, нивните пријатели, вашите пријатели … И има смисла. Откако ќе ја воспоставите основата на пријателството, емоциите лесно ќе се развијат. Така започнуваат повеќето врски, и не можете секогаш да ги спречувате тие емоции, дури и ако веќе сте во врска.

Од друга страна, истражувањето покажа дека 39 проценти од жените ги изневерувале своите партнери, а други 35 проценти барем размислувале за тоа. Тоа не значи дека 74 проценти од жените се лоши, тоа значи дека 74 проценти од односите не се искрени и исполнети. Ова се должи на фактот дека 49 проценти велат дека нивниот сопружник им дава оргазам „понекогаш“ или „ретко“ во споредба со 59 проценти кои тврдат дека доживуваат оргазам „секогаш“ или „поголемиот дел од времето“ со нивниот вонбрачен партнер.

Општите повратни информации од жените се дека нивниот секс со сопругот е досаден и дека нивниот сопруг не работи доволно напорно за да ги задоволи. Со текот на времето, тие бараат афера затоа што не се чувствуваат посакувани или не добиваат доволно внимание од партнерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris