Принцот Хари и Меган Маркл имаат нова РАБОТА – војвотката призна дека е премногу ОТМЕНА за нејзиното потекло! (ФОТО)

14 октомври, 2021
348e6a9f4ee63eb4568fcb01bb3279c0364c0359

Војводата и војвотката од Сасекс ги најавија своите амбициозни нови работни места во светот на финансиите.

Откриле дека станале „партнери во влијание“ и инвеститори во одржлива инвестициска фирма наречена Ethic , со седиште во Њујорк. Двојката го објави потегот на нивната веб -страница на принцот Хари и рекле дека улогите ќе им помогнат „да ги реализираат своите вредности“.


Имаат пари и идеја

Во изјавата на парот се вели: „Кога инвестираме еден во друг, го менуваме светот…“ Било да е преку инвестирање време (како што е менторство), инвестирање во заедницата (како волонтирање) или инвестирање средства (за оние кои имаат средства за тоа), нашите избори – како и каде ја ставаме нашата енергија – не дефинираат како глобална заедница .


„Веруваме дека е време повеќе луѓе да седнат на масата кога се донесуваат одлуки што влијаат на сите. Сакаме да ја преиспитаме природата на инвестирањето за да помогнеме во решавањето на глобалните проблеми со кои се соочуваме сите. Нашето партнерство со Ethic е еден од начините на кои нашите вредности ги спроведуваме во акција“.

Се верува дека парот се сретнал со пријатели со менаџерот на имотот, кој управува со 1,3 милијарди долари. Не е познато колку инвестирале и колку им се плаќа.


Во заедничкото интервју со Хари, Меган за DealBook рекла: „Од светот од кој доаѓам, не се зборуваше за инвестирање, нели? Немате луксуз да инвестирате. Звучи толку елегантно“.

„Мојот сопруг со години велеше: ‘Боже, не сакаш ли да има место каде што, ако твоите вредности вака се усогласат, би можел да ги вложиш своите пари во истите работи?“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris