Природен лек за гасови и надуеност: Потребна ви е само една лажица дневно!

22 април, 2021
b0aac02d652614695876e192a9b7d9277b0867dd

Подуеност и гасови можат да предизвикаат болка во стомакот и да направат некое лице да се чувствува непријатно, а еве како да го решите овој проблем на природен начин.

Решението е скриено во јаболков оцет, кој содржи две клучни состојки за здраво варење и интестинална функција – пектин и дигестивни ензими.

Пектинот е скроб кој ја стимулира работата на добрите бактерии во цревата и помага храната правилно да се распаѓа за време на варењето на храната. Ензимите за варење се важни за производство на желудочна киселина, која исто така го стимулира варењето на храната.

Ако стомакот ви е надуен и имате гасови, измешајте две лажици јаболков оцет во чаша топла вода и пијте ја секој ден. Експертите истакнуваат дека јаболков оцет може да ја реши надуеноста предизвикана од труење со храна, но за секој случај, консултирајте се со лекар пред да го консумирате овој природен лек.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris