Природното е најдобро: Кои холивудски sвезди се спротивставуваат на трендот на естетски операции?

16 јануари, 2021
62016445

Во светот на Холивуд, естетската хирургија е секојдневна појава. Актерките и пејачките претрпуваат разни корекции за да го задржат својот младешки изглед, а многумина само ја влошија ситуацијата.

Погледнете кои убавици успеаја да одолеат на трендот на ботокс и полнила.

Холивуд и ботокс веќе се синоним. Скоро и да нема sвезда што не направила некаква интервенција на лицето и телото. И тоа без оглед на возраста. Но, се чини дека црните облаци лебдеа над овој тренд. Се повеќе sвезди од А-листа се свртуваат кон природни начини за одржување на нивниот изглед.

“Она што е пожелно во Холивуд во еден момент, не е во друг момент. Долго, долго време, актерките ставија ботокс и полнила и изгледаа прилично пластично. А Холивуд сега сфати дека, она што навистина ми се допаѓа, е навистина она што најмногу им се допаѓа на луѓето. Актeрите сега се оддалечуваат од ботоксот и полнилата и покажуваат емоции на лицето, што е витален дел од глумата. Еден дерматолог овде во Санта Барбара рече: Луѓето мислат дека кога ќе стават полнила и ботокс ќе изгледаат помлади, али само изгледаат како да прават нешто “, објасни Џеана Солтс. Затегнете го челото и очните капаци, исцицајте вишок масни наслаги, направете ги усните полни и бујни. Во време кога успехот ја диктира убавината, тешко е да се одолее да се оди под нож.

Но, некои sвезди успеаја, како што се Ема Томпсон, Кејт Винслет или Енди Мекдауел. А, за актерките, особено е важно да изгледаат што е можно поприродно, за да можат да изразат емоции на лицето. Дури и некои sвезди кои беа големи поборници за естетски процедури сега се оддалечуваат од тоа. “На пример, Камерон Дијаз, Кортни Кокс, Никол Кидман. Сите се во тој тренд. Работата е во реалноста, и искрено, јас го сакам. Знаете што, ова е патоказот на мојот живот. Ова е мојата приказна. Јас ги заработив сите овие брчки и знаеш што? Горда сум на тоа “, објасни Џеана.

Актерката Салма Хајек остро се спротивставува на одење под нож. Со години, Моника Белучи ја негува својата природна убавина, а некои од нашите sвезди најдобро знаат дека можат да го дадат своето најдобро со тоа што со години се грижат за себе.

“Владее култот на младоста. Луѓето во старост се чини дека се запоставени, како да се чувствуваат отфрлени, жените повеќе не се чувствуваат толку со затегната кожа, се плашат да не ги соблечат костимите за капење, започнуваат да прават големи подготовки на пролет за да изгледаат подобро и навистина не можете да направите многу, освен ако, се разбира, не отидете под нож “, рече модната агентка Тихана Харапин Залепугин.

„Ништо не направив на себе, сивата коса е сива коса, брчките се брчки“, призна манекенката Звончица Вучковиќ. Со години и без естетска хирургија, Ева Лонгорија, Шакира, исто така изгледаат добро. Бразилската манекенка Жизел Будчен никогаш не подлегнала на притисоците во животната средина, иако многумина ја убедиле да направи операција на носот.

„Да, навистина имаше многу скандали во индустријата со фотографии каде овие славни личности беа толку трогнати и моделите изгледаат толку поразлично од она што всушност беа, што тие всушност рекоа: Не ми се допаѓа ова и сакам светот да знае дека не е реалност “Совршенството не е достижно. И затоа, држете се подалеку од тоа и знајте дека е во ред да имате вишок брчки или да имате нешто што не е совршено. Тоа е тренд кон кој одиме, што мислам дека е неверојатно”, заклучи Џеан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris