Пробајте ги овие пет купки! Стресот исчезнува за неколку минути, а можете сами да ги направите!

15 февруари, 2021
sol

Дури и зафатеното секојдневие не може да ве спречи на патот да уживате во овој ритуал, бидејќи со бања од само 10 минути еднаш неделно, ќе направите многу за себе. Имено, повеќето состојки што можете да ги ставите во водата за капење ве чекаат во вашата кујна.

Камилица смирувачка бања

Наместо камилица, можете да користите и нане затоа што ја чисти кожата. Со бањи со билки, сè е во концентрација. Направете две чаши екстра јак чај од нане, жалфија или камилица и промешајте го во бањата.

Бања за чистење на кожата жалфија, мед и чајно дрво

Истурете 200 гр цвеќе и лисја од жалфија со врела вода, оставете 15 минути, исцедете низ густа цедалка и добро исцедете го растението. Истурете го препаратот во вода за капење. Намачкајте четири капки масло од чајно дрво во две лажици мед и додадете ги во водата за капење. Оваа бања го решава проблемот со нечистата кожа и акните на грбот.

Мед и млечна бања за мека кожа

Измешајте 1-2 чаши млеко со 1/2 чаша мед. Истурете ја смесата под млака топла вода. Добро промешајте во кадата и влезете во неа.

Бања со шампањ и црвено вино за чистење на кожата

Истурете чаша црвено вино или шампањ во бањата. Промешајте и уживајте.

Бања со морска сол за болка во мускулите

Во бањата додадете една до две чаши морска сол. Почекајте да се стопи и влезете внатре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris