Првата улога ја снимила на 17 години: Погледнете како изгледала sвездата од „Сексот и градот“ пред да се прослави!

19 јануари, 2021
61677772-kim-cattrall

Актерката Ким Катрал (64) во јавноста е позната како Саманта Џонс од „Сексот и градот“, но нејзината кариера започна со години пред снимањето на култната серија.

Таа е родена на 21 август 1956 година во Ливерпул и истата година се пресели во Канада поради семејниот бизнис на нејзиниот татко. Живеела во Ванкувер до 11-та година од животот, по што се вратила во Велика Британија.

Веднаш по враќањето од Канада, Ким се запишала на Академијата за драмски уметности во Лондон и на 13-годишна возраст цврсто одлучила да стане актерка. На 16-годишна возраст се преселила во Њујорк, каде го продолжила своето образование на Американската академија за драмски уметности, а за време на студиите ја имала и својата прва филмска улога во акциониот трилер „Роуз пупка“ од 1975 година. Во тоа време имала 17 години, а вратите на Холивуд и се отвориле, а Ким добила низа други значајни улоги пред да ја отелотвори легендарната Саманта.

Таа глумеше во филмовите „Полициска академија“, „Големи проблеми во Мала Кина“, „Mannequin“ и „Маскарада“, а во 1998 година стана дел од познатиот квартет од „Сексот и градот“. За разлика од другите колеги во серијата, кои дотогаш најмногу глумеа во театар, Ким веќе беше голема актерска sвезда.

Тоа, како што откри подоцна во интервјуата, и пречеше на Сара Џесика Паркер, која во тоа време ја игра колумнистката Кери Бредшо во серијата. Сара, наводно, ги свртела и преостанатите sвезди од серијата, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, против Ким, бидејќи тие три веќе се познавале порано.

Иако ги имаме најубавите спомени од сетот на серијата „Сексот и градот“, Ким ги издржа сите шест сезони на серијата и се појави во истоимените филмови што следуваа, но нетолеранцијата кон колегите од серијата, а особено со Сара, наводно пресудиле дека во новите епизоди, сепак нема да ја гледаме.

Новата сезона на „Сексот и градот“ треба да пристигне на екраните на пролет, но веќе многу се зборува за тоа како серијата без Катрал нема да биде иста, па затоа не се очекува да биде подеднакво успешна. Може ли „мајката на Штифлер“ Џенифер Кулиџ, за која се шпекулира дека ќе се појавува во нови епизоди, да ја спаси ситуацијата, ќе покаже времето, но се сомневаме дека некој ќе може да ја замени Саманта Џонс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris