Пудинг од банана: Кремасто совршенство! (РЕЦЕПТ)

5 јануари, 2021
банана

Состојки:

4 лажици семе од чиа
250 мл млеко
250 мл вода
1 лажица мед
1 лажичка цимет
2 банани

puding sa bananom

Подготовка:

Прво, изматете ги бананите со вилушка.
Ставете ги сите состојки во сад и добро измешајте.
Наместете ја смесата во две чаши и оставете ја во фрижидер најмалку еден час.
Можете да додадете рендано црно чоколадо или распаднати бисквити во пудингот по желба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber