РАЈ НА ЗЕМЈАТА: На овој остров, едно ноќевање чини како СТАН во ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, може да прими само 24 лица, а луксузот што го нуди е незамислив!

18 јануари, 2021
213934894

Изградено е одморалиште на Малдивите, приватниот остров Валдорф Асторија Итафуши, каде една ноќ чини скоро колку стан во центарот на Скопје, дури 80.000 долари.

Популарната туристичка дестинација, која се состои од 1.200 мали острови и одморалишта, се претежно приватни, а на секој остров има по едно одморалиште, од кои некои ги исполнуваат највисоките туристички стандарди. Оваа недела, за оние со подлабок џеб, се отвори уште едно такво одморалиште, Валдорф Асторија Итафуши со комплекс кој се простира на 32.000 квадратни метри и како такво е најголемото одморалиште, приватен остров на Малдивите. Една вечер на овој остров може да чини и до 80.000 УСД.

Во трите објекти можат да се сместат 24 гости, кои имаат на располагање вили со базени, како и директен пристап до плажите, додека секој гостин има свој личен тим од луѓе кои му служат.

Рај на Малдивите

„Просторот е дизајниран да ги задоволи најпребирливите посетители. Островот е одраз на ексклузивност, и се наоѓа на едно од најинспиративните места во светот. Посветен тим ја обезбедува секоја услуга “, рече Нилс-Арнe Шредер од „ Валдорф Асторија “ како партнер на „ Хилтон Азија Пацифик “.

Овој остров е лесно достапен од меѓународниот аеродром во главниот град Мале. Гостите можат да се прошетаат 40 минути на една од шесте јахти на одморалиштето. За оние кои сакаат да уживаат во неверојатниот поглед, достапен е хидро-авион, на кој му требаат 15 минути да лета до островот. Кога станува збор за исхраната, гостите имаат на располагање кулинарски тим кој може да подготвува храна според различни желби. Се разбира, можно е да уживате во спортови на вода, нуркање и јахта. Третманите во велнес центарот исто така се прилагодливи на потребите на посетителите. Исто така, има простор за медитација и јога, како и посебен базен за деца и игралиште.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris