Растурена пита со спанаќ: Мека и полна со фил! (РЕЦЕПТ)

3 февруари, 2021
rasturena pita

Ако размислувате што да подготвите за појадок или вечера, оваа пита е вистинскиот избор.

Состојки:

2-3 чаши брашно

4 јајца

400 мл. јогурт

1 кисела павлака

1 рамна лажичка сол

50 мл. маслиново масло

1 рамна лажичка прашок за пециво

100 мл. вода

100 мл. млеко

Состојки за фил:

300 гр. спанаќ

250 гр. сирење

1 јајце

неколку стебленца пролетен кромид

бибер

Подготовка : Изматете ги јајцата, потоа додадете ги другите состојки. Измешајте ја смесата за да се соедини . Додадете половина од смесата во подмачкана тава и печете ја во рерна неколку минути. Преку неа ставете го филот и остатокот од смесата. Печете на 180 степени 25-30 минути. Добар апетит!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris