Разбудете ги заспаните страсти: 8 начини да се разиграте во креветот!

6 јануари, 2021
befunky-collage-9


Ако вашите страсти за празниците се смирија, не грижете се, добрата вест е дека цветањето на љубовта и сексуалниот живот се случува во Новата година, а сè што треба да направите е да излезете од рутината.

Покрај забавите, имелата и ризичните комбинации на облека на Дедо Мраз, сезоната на празници честопати се смета за најсекси време во годината. Но, новото истражување открива дека жените навистина многу помалку имаат секс околу Божиќ.

Истражувачите од Универзитетот Стенфорд во Калифорнија откриле дека сексот бил скоро целосно отсутен за милиони во пресрет на 25 декември, за што се обвинува стресот, исцрпеноста и семејните обврски.

  1. Јадете, пијте и радувајте се

Ако прекумерната тежина поради божиќните слатки го забави вашиот сексуален нагон, детоксикацијата во јануари ќе направи чуда за вашето либидо.

Одлучете се за оној што инспирира страст, како овес, банани, мрсна риба, ореви, боровинки и лубеница, советува Тејлор.

  1. Променете ја вашата рутина

W

Жените поретко од мажите сакаат секс надвор од ведро небо. Само 15 проценти изјавуваат дека имаат „спонтана желба“ за секс. Повеќето доживуваат „реактивна желба“ кога прво ќе бидат возбудени, а потоа посакувани.


Затоа опкружете се со работи што ве возбудуваат. Прочитајте книга или гледајте филм, едуцирајте се за сексот и сексуалната возбуда. Означете ги најсветлите делови од вашата еротска фантастика за да можете да ги читате непосредно пред спиење.

  1. Пробајте нови пози

Новитетот е клучен за возбудата бидејќи предизвикува ослободување на хормонот допамин што прави да се чувствувате добро. Еден начин е да пробате нови позиции. Но, полесен начин е само да ги ‘прилагодите’ вашите постојни омилени.

  1. Не срамете се од лубрикантот

Престанете да размислувате за лубрикант како нешто за луѓето над 50. На пазарот можете да најдете многу лубриканти и помагала кои ќе го претворат вашиот ‘обичен’ секс во жежок секс.

  1. Водете љубов свесно

Да се ​​биде „присутен и концентриран“ во кревет беше главниот совет што паровите го дадоа за одличен секс, според студијата објавена во канадскиот весник за човечка сексуалност.

Ако ве обземаат одвлекување на вниманието, обидете се да го исчистите умот од сите ваши мисли пред Велигден.

Запишете сè што е во вашата глава. Ако вашиот оргазам страда од губење на фокусот, користете ја оваа едноставна техника на свесност.

  1. Прилагодете секс

Според студијата од 2015 година, најсреќни парови се оние кои често имаат секс. Но, за максимално блаженство, не треба да го имате еднаш навечер, само еднаш неделно. Но, ако тоа е совршено добро за вас, тоа значи вкупно 52 врски во 2021 година, што воопшто не е лошо.

  1. Не заборавајте

Во 2021 година, фокусирајте се на заборавените ерогени зони како грбот, внатрешните бутови, зглобовите, вратот и стапалата.

Сите овие области се полни со нервни завршетоци кои реагираат на стимулација и нудат нови жешки сензации и резултати.

Обидете се да го бакнете и лижете задниот дел од вратот на вашиот партнер или да ги масирате нозете, обрнувајќи особено внимание на големиот палец. За време на сексот, скокоткајте ги, гребете ги или масирајте ги на ‘рбетот. После сексот, почестете го вашиот партнер со долга, луксузна масажа на главата, тоа ќе ви помогне да се чувствувате поврзани.

  1. Заменете брз секс за бавен

Брзиот, бесен секс изгледа возбудлив во филмовите, но во реалноста тој често не исполнува. Оваа година прифатете ја идејата за долг, бавен секс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris