Рецепт за лековита мешавина против ракот!

19 јануари, 2021
90f81916daf04da6d677208217123ce796754dbf

Лековитите својства на овој плевел во руските рецепти се покажаа ефикасни во лекувањето на најсериозните болести

Коренот на Burdock, едно од најчестите растенија на плевелите, заедно со младите растенија и стеблата содржат бројни соединенија кои се антиоксиданти. Тие се превенција од многу болести, даваат еден вид регенерација на организмот и го зајакнуваат имунитетот. Како и да е, според античките записи од традиционалните руски рецепти, се покажа дека коренот на гребенот мешан со неколку други природни состојки е ефикасен во лекувањето на ракот.

Burdock го активира метаболизмот и на тој начин ги топи маснотиите, па како корен зеленчук во макробиотичката диета се користи за избалансиран оброк и е редовна храна. Burdock е биенале растение, за кое се верува дека потекнува од Сибир. Секој дел, корен, стебло, лист и семе се користи за медицината.

Бидејќи третира толку многу различни проблеми, луѓето повеќе не треба да го доживуваат како див плевел, туку како моќно растение за лекување. Со цел да направите медицинска мешавина од билки со бордо, за борба против ракот, треба да го мелете коренот на бор и да го ставите во тегла. После тоа, истурете еднакви количини вистински природен мед и чиста вотка во оваа мешавина. Чувајте ја смесата во цврсто затворена тегла 20 дена на темно место. После тоа, земете една лажица од смесата 3 пати на ден, најмалку 40 минути пред оброците, така што лекот делува директно на малигните клетки на ракот

Две годишните корења се собираат во пролет и есен, лисјата додека се уште се млади, а семето кога созреваат. После една година складирање, коренот, лисјата и семето го губат своето лековито дејство и треба да се заменат со нови. Содржи есенцијални масла, горчливи материи, ситостерол и многу други корисни состојки, поради што се користи за регенерација на сериозно оштетените ткива.

Тоа е исклучително лековито и целосно нетоксично растение. Низ Русија и Азија, ова растение се користи илјадници години за лекување на болки во грлото, тонзилитис, настинки, па дури и сипаници. Коренот на ревче се користи и за лекување на кожни проблеми како псоријаза и егзема. Коренот има сладок вкус и крцкава текстура, па затоа се користи и за кулинарски цели како корен зеленчук. Застапниците на макробиотската диета велат дека помага во борбата против метаболичките болести.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber