Рекордерот Роналдо достигна 250 милиони следбеници, а Џорџина се пофали со дијамантски прстен

2 јануари, 2021
pjimage-58

Освен што Кристијано привлече внимание со бројот на следбеници, Џорџина го стори тоа на друг начин. На една од фотографиите од дочекот во куќата, таа покажа огромен дијамантски прстен

Кристијано Роналдо (35) е првата личност во историјата која собра 250 милиони следбеници на Instagram. Тој го сруши рекордот на првиот ден од 2021 година.

Роналдо, покрај снимките и фотографиите од фудбалските терени, покажува и семејни моменти. Тој често објавува фотографии со неговата партнерка Џорџина Родригез (26), децата и мајка си.

Една од последните фотографии на неговиот Instagram е семејството, под кое тој изрази надеж дека 2021 година ќе биде подобра од 2020 година.

“2020 година не беше лесна година, нема сомнеж во тоа. Никој не може да остане имун на болката и страдањето што ги донесе коронавирусот на Светот. Сега е време да покажеме како заедно можеме да направиме промена. Бидејќи колку и да е тешко, што нè прави она што навистина го дефинира е фактот како да застанеме на нозе и колку брзо знаеме како да реагираме на нови пречки. Ајде да се обидеме да ја направиме 2021 година пресвртница, нов почеток. Сите можеме да бидеме подобри луѓе. Среќна Нова Година. Нека биде 2021 година , година на која ќе се сеќаваме засекогаш од најдобрите причини “, објави Роналдо во описот на фотографијата.

Освен што Кристијано привлече внимание со бројот на следбеници, Џорџина го стори тоа на друг начин. На една од фотографиите од дочекот во куќата, таа покажа огромен дијамантски прстен. Фановите на парот започнаа да дебатираат дали парот се венчал во тајност или тоа е потврда дека се вериле.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris