Се појави „данскиот вид“ на вирусот корона, тој има врска со животните и е многу пострашен од другите!

28 јануари, 2021
16525715126012ae24e9711731711298_v4 big_400x0

Два случаи со дански вид се идентификувани во Ансбах и Ној-Улм, Германија.

Новите британски и јужноафрикански соеви на корона вирус веќе подолго време ги плашат сите европски земји, а сега во Германија е идентификуван нов вид од Данска, за кој не можеше да се слушне веќе долго време.

За „данскиот вид“ се тврди дека полесно го заобиколува одбранбениот систем на телото.

Од страв од ширење, данската влада ги уби сите визи во земјата во ноември, а видот се очекуваше да исчезне.

Сепак, два случаи на данскиот вид се идентификувани во Ансбах и Ној-Улм во Германија.

Според медиумите, лабораторијата во Аугсбург докажала дека причината за болеста кај двајца пациенти постари од 60 години е данскиот вид.

Засега е нејасно какви врски би можеле да имаат пациентите со Данска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber