Се појави видео кое би можело да го спаси Деп: „Полицијата сними сѐ, Амбер измислуваше…“

19 април, 2021
johnny

Камерите што ги носеле полицајците на телото откриле уреден ходник што води кон кујната и дневната соба украсени со свежо цвеќе, книги и свеќници, пренесува Daily Mail.

Да потсетиме, Амбер Херд (34) и нејзините пријатели сведочеа дека Џони Деп (57) и фрлил телефон во лице и ја уништил кујната во нивниот пентхаус во мај 2016 година.

Но, адвокатите на актерот тврдат дека приказите за штетата – скршени лустери, чаши расфрлани на подот и црвено вино на ѕидовите и теписите – не се она што полицијата го памети.

Имено, четири различни полицајци од ЛАПД дојдоа во станот два часа откако пријателите на Амбер по грешка се јавија на 911.

Во текот на минатиот месец, првиот пар офицери даде ново сведоштво, повторувајќи дека го прегледале станот вреден 1,5 милиони долари, но не виделе докази за злосторството.

Сега, за прв пат, објавени се и снимки од друга група полицајци на кои им беа вклучени камерите додека влегуваа во куќата на актерот таа вечер.

Полицајците не забележаа ништо сомнително и немаше очигледни знаци на оштетување, неред или дамки од вино на подовите или теписите во видеата од три и пол минути.

Адвокатот на Деп, Адам Валдман, вели дека снимката докажува дека никогаш немало немири и дека не може да му се верува на сведочењето на Амбер за вечерта.

Johnny Depp court case

„Амбер Херд и нејзините пријатели ја опишаа хаотичната, неуредна сцена на злосторството, но неодамна објавените видеа од LAPD недвосмислено покажуваат дека пентхаусот не е оштетен и дека нивното сведочење е уште една грандиозна лага“, рече Валдман.

Деп и Херд во моментов се подготвуваат за повторно судење во округот Ферфакс, Вирџинија, каде Деп ја тужи поранешната сопруга и бара отштета од 50 милиони долари за написот во Вашингтон пост, во кој таа се претстави како жртва на семејно насилство.

Џони тврди дека ја изгубил улогата на капетанот Jackек Спероу поради тоа.

Откако британскиот Висок суд минатата година ја отфрли посебната тужба за клевета во врска со написот во 2018 година во весникот „The Sun“, кој го означи како „насилник против жени“, актерот сега се обидува да ја зачува својата репутација.

Ill f***ing kill you: Amber Heard pictured with busted lip, facial injuries and clumps of hair missing after telling Johnny Depp she wanted to leave him

Судијата на правдата, Никол, пресуди дека сликата е „вистинита“ и дека таткото на две деца, Деп, ја нападнал Херд десетина пати, предизвикувајќи ја во три наврати да се плаши за својот живот.

Инцидентот од 2016 година беше регистриран како злоупотреба откако Амбер сведочеше опишувајќи како нејзиниот поранешен сопруг и фрлил телефон во лице и искинал прамен коса. Конфликтот се случил во внатрешноста на пентхаусот бр. 3 во зградата во Источна Колумбија, каде Деп поседувал цел кат со пет соседни апартмани.

Откако тимот за безбедност на Деп ја прекина борбата, Деп наводно отишол во станот бр. 5, каде што Херд чувала некои нејзини предмети, за да го ‘ископа’ нејзиниот имот и да го оштети пред тој конечно да ја напушти зградата.

Адвокатите на Амбер Херд покажаа слики од местото на злосторството на суд, вклучително и скршени рамки за фотографии, искршено стакло и вино истурено на подот и теписи.

„Имаме огромни тешки сребрени свеќници. Тие беа скршени на подот. Овошни корпи што ги имавме на островот во кујната. Има … овошје насекаде. Садови на земја. Јадења со лажици и вилушки, кујнски прибор, сè беше расфрлано. Скрши многу стаклени работи што го оставаа стаклото на подот … кога излезе во ходникот, беше очигледно дека виното се истурило на подот и на sидовите. Со тоа знаев дека поминал по тој пат – по трагите на виното по sидовите “, рече Херд тогаш.

76th Venice Film Festival

Сепак, снимките покажуваат дека нема дамки на персиските теписи во станот, ниту на sидовите или теписите во ходникот.

Во својата изјава за 2019 година, пријателот на Амбер, Џош Дру, се осврна на чистењето на скршеното стакло помеѓу две полициски посети. Но, тој рече дека не сторил ништо за да го исчисти виното.

„По првите полицајци, го тргнавме скршеното стакло од подот … кучињата беа таму, па го сторивме тоа за безбедност“, рече Џош Дру.

UPI Pictures of the Year 2015 -- ENTERTAINMENT

„Имаше скршено стакло во Пентхаус 3 и предмети расфрлани на работните плочи и подот во кујната. Само во кујната. Беше околу кујнскиот остров. Имаше многу истурено вино во ходникот, надвор од пентхаусот. Не верувам дека воопшто сме се справиле со тоа“ – додаде тој.

Во претходните сведоштва во овој случај, Дру опиша „огромна дамка од вино низ ходникот“, а Валдман тврди дека ќе беше невозможно да полицајците не го видеа.

„На полициските видеа јасно можете да видите дека сите предмети за кои г-ѓа Херд и нејзините пријатели тврдеа дека г-дин Деп ги скршил на парчиња со шише вино во неговата кујна во пентхаусот – чаши, овошје, корпи, вазни и лустери – се во совршен состојба и уредно на место. Тие не видоа трага од црвено вино на теписите и sидовите на ходникот. Овие видеа недвосмислено докажуваат дека првите двајца полицајци од местото на настанот ја кажале вистината. Немаше штета.“

„Не е комплицирано: г-ѓа Херд и нејзините пријатели лажеа“, заклучи тој.

The MET Gala 2018 - New York

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris