Се сеќавате на Кели од „Беверли Хилс“? Сите ја паметат по хит серијата од 90-тите години, а еве како изгледа таа на 49 години

4 април, 2021
Screenshot_1

Актерката Џени Гарт се прослави како Кели Тејлор во 90-тите години и иако беше рангирана меѓу најсексапилните жени во светот, немаше многу среќа во љубовта.

Улогата на Кели Тејлор во серијата „ Beverly Hills 90210“ ја прослави актерката Џени Гарт, а многумина сè уште ја поврзуваат со таа улога.

Џени отсекогаш сонувала да стане актерка, а пораснала со шест браќа и сестри на семеен ранч во Илиноис, САД. Среќата ѝ се насмевна откако ја забележа локален ловец на таленти и започна да ја подготвува за Холивуд додека беше уште во средно училиште. Таа беше модел, а откако се пресели во Лос Анџелес, аудициите станаа нејзина дневна рутина. Токму во Лос Анџелес завршила средно училиште, а нејзиниот живот целосно се променил кога ја добила улогата на Кели во популарната серија.

Гарт глумеше во сите десет епизоди од серијата „ Beverly Hills 90210“, благодарение на што стана тинејџерска икона и освои неколку награди за улогата. Во 2000 година, магазинот FHM ја рангираше меѓу 100-те најсекси жени во Светот, а подоцна се појави во бројни ТВ серии и филмови.

Актерката цело време водела интересен приватен живот. Таа првпат застанала пред олтарот во 1994 година со музичарот Даниел Б. Кларк, со кого била во брак две години. Таа се омажила за вториот сопруг на Питер Фацинели, откако тие глумеле заедно во 1995 година во филм. Застанаа пред олтарот во 2001 година и во бракот добија три ќерки. Во март 2012 година Фасинели поднесе барање за развод од актерката.

Таа е со нејзиниот сегашен сопруг Дејвид Абрамс од 2014 година, се верија една година подоцна и се венчаа неколку месеци подоцна. Сепак, во 2017 година, брачната врска тргна наопаку и една година подоцна поднесоа барање за развод, а потоа во 2019 година се смирија и ја прекинаа постапката за развод.

„Дејв и јас се заљубивме многу брзо и се венчавме за шест месеци. Премногу брзавме и тоа не повреди“, изјави актерката во едно од интервјуата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris