Сè што ви треба за ПОЈАДОК – на едно место!

11 јануари, 2021
1200px-Brettljause_02

Кога станува збор за храна, рецепт и сервирање, Pinterest се претвори во вистински извор на инспирација во последните неколку години – кога не знаете што да подготвите, треба само да напишете клучен збор во пребарувачот и ќе бидат наведени страници и страници со содржина.

Свесен за јачината на гастро-заедницата што ја користи оваа социјална мрежа, Pinterest предвидува секоја година да преовладуваат нови трендови, засновани на податоци за пребарување на корисници. Значи, ниту трендовите за 2021 година не се прескокнати, а меѓу најсилните термини што постојано се повторуваат се и чиниите.

Откако се појавија на Инстаграм пред неколку години како даска за закуска, тавчињата со сирење и овошје многу брзо станаа многу популарни поради нивната фотогеничност и практичност, идеални за послужување на повеќе гости. Напишавме и за чинии со чоколадо што изгледаат како совршен десерт, а во 2021 година ќе служиме и други работи на дрвени послужавници.


Дел од популарноста на овој тренд се должи на фактот дека карантините ширум светот траат скоро една година, а многу ресторани за време на заклучувањето нудеа опција за испорака на т.н. закуски и кутии за споделување и послужавници од ваков облик што пријателите си ги нарачуваа едни за други или им беа третирани на членови на домаќинството со минимален број на гости што им беше дозволено да ги поканат. Многу блогери за храна дури се посветиле исклучиво на создавање на послужавници како инспирација за разни прилики.

Празниците покажаа дека меѓу најголемите хитови беа чиниите за појадок околу кои се собираа семејства за време на викендот, што значи дека ќе ги гледаме често во 2021 година. Богата со сите состојки што можете да ги замислите навистина ќе ги привлече пребирливите да се дружат околу масата. Ако сакате, можете да излезете со даска и да се држите до неа. Може да биде слатка или солена, како палачинки, вафли и сите намази сè што оди со тоа, а на неа можете да организирате колачи, намази, зеленчук, сирења и парчиња месо. Поентата е да изгледа убаво, да се создаде поспецијална атмосфера идеална за викендот и целото семејство да се дружи со добар оброк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber