Уживаат во својот нов дом: Новак Џоковиќ паузата од тренинг ја искористи за да си поигра со своите малечки, а сопругата Јелена ја почести сочни бакнежи

11 јануари, 2021
1385658

После повеќе години живеење во Монте Карло, српскиот тенисер Новак Џоковиќ се реши да се пресели на југот на Шпанија, поточно во Марбела, со своето семејство на крајот на годината. На тенисерот не му е непознато ова место, имајќи предвид дека тој остана таму за време на првиот бран на пандемијата, а животот таму толку многу му се допадна, што уплати 10 милиони евра за убава вила во елитниот дел на градот. Како ги поминува деновите во сончевата Марбела, докажуваат и најновите фотографии од папараците

Новак и Јелена Џоковиќ ја сакаа вилата во Марбела, толку многу што тие решија да ја купат и да ја имаат за себе. Според шпанските медиуми, тие за тоа издвоиле 10 милиони евра, што би било скоро 80 ​​милиони куни.


Таму, славната двојка ги поминува деновите со своите мали наследници, синот Стефан и ќерката Тара. Иако напорно тренира за клучната сезона, со цел да ги достигне Федерер и Надал според бројот на освоени грен слем турнири и да ја преземе титулата „најдобар на сите времиња“, семејството на Џоковиќ е сè уште на првото место.

Тој се обидува максимално да го искористи секој слободен момент со своите деца и сопругата Јелена, кои се неговиот центар на светот. Четиричлено семејство сака да ги поминува деновите на сончевата Марбела на чист воздух, а она што го прават кога не се дома, таму го снимале папараците.

Jelena i Novak Đoković s djecom uživaju na plaži u Marbelli
Jelena i Novak Đoković s djecom uživaju na plaži u Marbelli
Jelena i Novak Đoković s djecom uživaju na plaži u Marbelli
Jelena i Novak Đoković s djecom uživaju na plaži u Marbelli
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber