Сега и ОФИЦИЈАЛНО: Канје Вест официјално се претстави со НОВОТО име, а ова е причината за големата промена!

19 октомври, 2021
Screenshot_4

Канје Вест (44) и официјално го промени името во мономим Је, откако судивката во Лос Анџелес вчера на 18 октомври ја одобрила неговата молба, пренесуваат американскит медиуми.

Раперот во август 2021 година поднел барање своето име Канје Омари Вест да го промени во едноставно „Је“, без средното име и презиме.

Како причина за промена на името навел „лични причини“.

Судивката на Врховниот суд во Лос Анџелес, Мишел Вилијамс Корт дуриг сега го одобри неговото барање.

Да потсетиме, Канје уште во 2018 година на Твитер напишал дека бил познат како Канје Вест.

– Јас сум ЈЕ – порачал, а истата година го објавил и албумот со тоа име.

Се работи за архаичен облик на друго лице множина (вие) на англиски јазик.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris