Секоја девојка МОРА да ги знае: 5 златни правила за постигнување на СОВРШЕН тен

22 април, 2021
Screenshot_1

Оваа техника можете да ја користите за секојдневен изглед

Патот до совршен тен не е толку тежок како што понекогаш изгледа.

Само следете неколку стручни совети и ќе бидете совршено подготвени за претстојното лето.

Во последно време, техниката на шминка „ No make up – make up “ стана сè попопуларна меѓу женскиот свет.

Ова значи дека дури и кога ќе се нашминкате, ќе изгледате целосно природно и без силни бои на лицето. Со оваа техника, главното правило е: помалку е повеќе.

Покрај тоа, внимателната и прецизна примена на производот е клучот за успехот.

За да го постигнете овој ефект, потребна ви е квалитетна шминка што може да стои на вашето лице цел ден без да се размачка.

Хидрирајте го лицето

Здравата и хидрирана кожа е почетна точка кога станува збор за шминкањето.

Доволно вода дефинитивно влијае на состојбата на вашата кожа. Ако вашата кожа е во добра состојба, ќе ѝ треба помало покритие, а и самите производи полесно се нанесуваат.

Изберете пудра

Секој тип на кожа е погоден за различен вид пудра. Течните пудри се лесни за нанесување и можете да нанесете дури и повеќе од еден слој, но само онаму каде што е потребно, односно ако сакате да прикриете некои промени на кожата.

За природен изглед на лицето, најдобро е да користите кремасти производи што се мешаат со кожата, но истовремено даваат свежина на лицето.

Користете неутрални тонови

При избор на палета за шминка, се препорачува да изберете тонови кои ќе одговараат на природниот тон на вашата кожа и дискретно да го истакнете. Користете техника на мачкање што ќе ви даде меки, незабележливи рабови и ќе изгледа природно.

Нанесете пудра прав или камена

Девојките или навистина ја сакаат оваа пудра или воопшто не можат да ја поднесат. Ако сакате природен изглед за секој ден, нанесете само малку пудра или камена пудра на лицето. Не треба да се нанесува на целото лице, туку само на оние места на лицето каде што кожата е мрсна.

И, конечно – фиксатор!

За да ја задржите вашата шминка на лицето што е можно подолго, користете спреј за фиксирање шминка. Не само што дозволува шминката да остане на место во текот на целиот ден, туку и ја хидрира вашата кожа и ја прави мека.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris