Серијата „Сексот и градот“ се враќа на ТВ екраните, но без Саманта. Дали зад тоа стои 20 годишен конфликт меѓу Сара Џесика Паркер и Ким Катрал?

11 јануари, 2021
Screenshot_1

На 10-те нови, получасовни епизоди ќе учествуваат познати ликови кои се справуваат со животот, loveубовта и пријателството во нивните 50-ти години, што се покажа уште покомплексно отколку во нивните 30-ти. Сара Обри, водителка на оригиналната содржина на HBO Max, рече: „Јас пораснав со овие ликови и едвај чекам да видам како еволуираше нивната приказна во ова ново поглавје, со искреност, допир, хумор и сакан град што секогаш ги дефинираше“. Синтија Никсон, која ја игра Миранда, исто така потврди на својот Твитер.

Сепак, Ким Катрал, која како секс симбол честопати ја крадеше славата на Кери Бредшо (Сара essесика Паркер), нема да се врати во „Сексот и градот“. Ова го објави уште во 2017 година, а наводната причина е несогласувањето со продуцентската куќа.

Но, се чини дека причината е всушност несогласувањето помеѓу двете актерки, имено Катрал и Паркер. Шпекулациите за лошата врска во децениската професионална врска меѓу актерките започнаа кога сезоната на сериите заврши, се интензивираше со продолженија на филмови и конечно дојде до израз оваа година во мешавина од лични трагедии, интервјуа со познати личности и коментари на социјалните мрежи.

На 20-годишнината од сексот и градот, еве еден брз водич за долготрајниот конфликт помеѓу Сара essесика Паркер и Ким Катрал

Во септември 2004 година, по крајот на шестата и последна сезона на „Сексот и градот“, Катрал не седеше покрај своите колеги на доделувањето на Еми наградите. Тоа беше првиот знак дека нешто не е во ред.

Во пресрет на објавувањето на филмот „Сексот и градот“, актерската екипа зборува за наводните спорови околу платите и конфликтот меѓу theвездите. Има тензија околу платите уште од втората сезона. Според приказната, „Катрал отворено одбиваше да учествува во филмот освен ако не и биде платена повеќе“.

Катрал ги демантираше гласините во неколку наврати во наредните години, велејќи дека гласините за конфликт меѓу двајцата не се вистинити, припишувајќи им озборувања и сексизам. „Мислам дека Сара беше во право: луѓето не сакаат да веруваат дека продолжуваме“, вели Катрал. „Тие премногу вложија во идејата за две силни, успешни жени кои се борат едни против други. Вистина е дека сме пријатели и дека се согласуваме и дека правиме добра работа заедно. И тоа веројатно не е новост “.

Сепак, во поглед на излегувањето на филмот „Сексот и градот 2“, во 2010 година, Паркер изјави дека расправиите на сетот биле „долги и болни“.

После неколку години затишје, Катрал ги разбива надежите на обожавателите на „Сексот и градот“ кога во едно интервју за 2016 година изјави дека смета дека времето за серијата засега е готово.

Следните две години Катрал се обидуваше да стапне на топката, тврдејќи дека не се смета себеси за џин и дека обвинувањата дека барала многу пари за снимање не биле вистинити, но во едно интервју изјавила дека „никогаш не била пријател со екипата на„ Сексот и градот “. ја повика Паркер велејќи дека таа „можеше да биде и поубава“ (ова го изјави во 2018 година).

Набргу потоа, на почетокот на 2018 година, Катрал ја објави веста за трагичната смрт на нејзиниот брат. Паркер, наводно, и понудила подадена рака на својата колешка, но Ким на својот Инстаграм прокоментира дека Паркер не е ниту нејзино семејство ниту нејзин пријател, нарекувајќи ја и „сурова“ и „лицемерна“. Тој исто така наведува дека вистинската причина за крај на серијата била културата на „злобни девојки“.

Иако Сара essесика Паркер се обиде да ја смири ситуацијата во неколку подоцнежни интервјуа со изјавата дека „никогаш немало лоша крв меѓу неа и Катрал“ и дека „сите четири актерки биле секогаш еднакви и поминале 10 или повеќе убави години заедно“, Саманта во новото продолжение сериите нема да бидат… Штета

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris