Мажи, ако сакате повеќе секс во 2021, следете ги овие совети!

1 јануари, 2021
Screenshot_4-35-725x433

Според истражувањето, жените сакаат џентлмен кој може да биде мачо кога и ако ситуацијата го сака или го бара тоа, но тој дефинитивно е потрадиционален тип отколку метросексуалец.

Мажите кои сè уште бараат партнерка по свој вкус, треба да знаат нешто пред самиот секс, што има големо влијание врз тоа дали ќе се случи и дали ќе започнете врска. Имено, како и мажите, физичкиот изглед е важен и за жените, особено висината, посилните раце и рамената, како и силната вилица. Но, дури и оние кои немаат, имаат шанса ако ги испратат „машките карактеристики“ што жените потсвесно ги копнеат, покажа најновата студија на над 3.000 дами, пишува на веб-страницата 24 sata.hr.

Што е вистински маж за жените


На прашањето дали повеќе би сакале метросексуалец или традиционален маж како партнер, 79 проценти од нив се одлучиле за традиционален.

„Жените сакаат некој да се грижи за нив и да ги гали, но и да знае како да се позиционира, да има свој став, да преземе иницијатива во сексот“, објаснуваат истражувачите.

На кратко, жените сакаат џентлмен кој може да биде мачо кога и ако ситуацијата го посакува или го бара тоа, а тој е дефинитивно потрадиционален тип отколку метросексуалец.

Карактеристики на метро и традиционални мажи според студијата
32 проценти од нив обрнуваат внимание на исхраната и често се на диета (метросексуалци), додека 68% од нив не се оптеретуваат со тоа (традиционален).

28 проценти од нив не прават основни поправки, на пример, менување гума за автомобил (метросексуалци), додека 72 проценти од нив знаат да направат повеќето поправки (традиционални).

Мода и стил: 46 проценти од нив ја следат модата и трендовите и обрнуваат внимание на изгледот (метросексуалци), додека 54 проценти од нив не се премногу заинтересирани за изгледот и брзо се подготвуваат да ја напуштат куќата (традиционална).

Вежбање, спортување и форма: 46% од нив се грижат за себе и се во добра форма (метросексуалци), а 41% од нив не обрнуваат многу внимание на своето тело и форма (традиционално). 68% од нив не се премногу заинтересирани за спорт (метросексуалци), додека 32% од нив се заинтересирани (традиционални).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber