Што гледате на сликата?Одговорот на ова прашање открива многу работи за вас!

8 јануари, 2021
слика

По смртта на психологот Херман Роршах, неговиот психолошкиот тест (Роршахови дамки) бил обработен и претворен во популарно средство за анализирање на личноста. Швајцарскиот психолог Херман Роршах во 1921 година го развил овој психолошки тест за да дијагностицира шизофренија на своите пациенти. После неговата смрт, тестот (спротивно на неговите желби) станал многу популарно средство за анализирање на особините на поединци.

Инсекти

Успехот ви е суден. Добро се снаоѓате во работната околина, знаете да ги играте сите игри и спремни сте за работа. Истовремено знаете да бидете храбри, но и исклучително внимателни, во зависност од тоа што ситуацијата бара од вас. На крај секогаш успевате да го пронајдете најпаметниот и најлесниот пат до победата.

Две колибри

Сакате убави работи и забавен живот. Секогаш знаете кое е најдоброто место во градот. Секогаш сте во потрага по нови возбудувања. Без размислување ги следите своите страсти, но понекогаш сепак се изморувате од тоа и паузирате, но само за момент. Животот нуди премногу убави моменти за да ги пропуштите во одмарање.

Костур или коски

Умерени сте, во сите аспекти на животот. Меѓутоа, често жалите поради тоа што не ризикувате на емотивен план. Често во вашиот живот преовладува монотонија поради која од една страна се чувствувате сигурно и стабилно, но од друга страна ви фали барем малку возбудување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber