Што им носи 2021 година на слободните луѓе, што на паровите, а што на брачните партнери? Астрологот ги открива сите детали!

3 јануари, 2021
passion-42965441920-830x0


Откријте што ви подготвиле sвездите во романтичното поле во годината што штотуку започа


Ѕвездите го држат клучот за вашиот емотивен живот, а славниот британски астролог Мистик Мег открива што секој хороскопски знак може да очекува од љубовта во 2021 година.

ОВЕН
Од 21 март до 20 април

СЛОБОДНИ: Одлична вест за оние кои се возбудени од љубов на прв поглед. Вашиот страствен ментор Марс ќе биде на вистинскиот пат во текот на целата година. Значи, знаете што / кого сакате – и кога ќе го видите, преземете нешто! Натпревари во танцување, романтични пораки на место каде што „другата половина“ не ги очекува, прошетка по парковите – изберете што најмногу им се допаѓа на вашите чувствителности. Но, најдоброто од сите совети е, само верувајте во своето срце.

ПАРОВИ: Некој на кој порано му го подаривте срцето, може да ви се доближи до Божиќ. Подготвени сте да бидете храбри и заедно да преземете љубовен ризик. И да, жешкото лето води точно во пад на експлозивни одблесоци на нови страсти.


БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Стабилноста на Сатурн ќе биде малку нарушена од мај до октомври, кога е можна кратка пауза, бидејќи половина од долгорочното партнерство започнува нова фаза од животот. Ова е мега позитивно и носи ново ниво на возбуда и забава. Затоа пристапете кон разделбата со верба и доверба. Подготвени сте за една година на топол, тивок развој и заедничко учење – измешано со топло време во спалната соба.

БИК
Од 21 април до 21 мај

СЛОБОДНИ: Годината ја започнувате со посебна лична енергија. Никој не може да помине рамнодушно од тој дрзок, харизматичен одраз во окото. Можете да најдете нов партнер меѓу љубителите на книгата, инструкторите за возење или во образовните институции.

ПАРОВИ: Првите неколку месеци од 2021 година ќе ви бидат предизвик да научите како навистина да гледате и препознавате што ви треба од вечна eљубов, наместо да играте игри или да задоволувате делумна страст. Оваа година е сè или ништо за вас.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: По одредено време на повлекување во различни насоки, партнерите се враќаат синхроно едни со други и ќе бидат поблиски од кога било. Наместо да дозволите љубомора или гнев да водат врска, можете да ја насочите кон позитивни промени и да го воспоставите мирниот рај по кој копнеете. Најдобрите времиња за тестирање на промените се средината на април и крајот на август. Пред сè, бидете љубезни едни кон други.

БЛИЗНАЦИ
22.05 до 21.06

СЛОБОДНИ: Првото нешто што ќе го прославите во 2021 година е зголемување на вашата самодоверба. Ако сакате да пронајдете сродна душа, сосема сте сигурни дека тоа може да се случи. И останувате под контрола на Марс, планетата на страста. Барајте љубов на места за забава, каде се пијат освежителни коктели и каде има музика во живо. Виолетовата внатрешност е идеална за нови романси.

ПАРОВИ: Ослободете ја страста и препуштете се на задоволствата. Клучните датуми за паровите Близнаци се 25 февруари, 2 јуни и 7 октомври, кога некои заеднички активности ќе имаат страствен пресврт. Не започнувајте нов чекор додека не бидете задоволни со претходниот.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Сатурн се придржува до вашите карактеристики на слушање и учење во текот на целата година, помагајќи ви да препознаете искрени чувства. Без оглед на зборовите, делата кажуваат повеќе и може да му помогнете на вашиот партнер да го разбере тоа. Физичката страст е мегаинтензивна во мај и јуни.

РАК
22 јуни до 22 јули

СЛОБОДНИ: Марс сугерира дека сродната душа може да биде ваш пријател во животот. Обрнете внимание на контактите помеѓу јануари и март за да ја почувствувате страста. Некој од вашето минато одеднаш ќе влета во животот во октомври, но добро размислете дали ви треба „враќање на старото“. Во декември, работата може да ве поврзе со вашата сродна душа.

ПАРОВИ: Венера го поминува поголемиот дел од јануари во вашата зона на среќа и ова е одлично време да ги разјасните вашите чувства и љубовни цели, независно и заедно. Учеството во која било забава може да ве приближи до „другата половина“.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Секое чувство дека љубовта се оладила може да исчезне со првите денови од оваа година. Веќе на 27 април, 24 јули и 19 ноември, сегментот за физичка и емоционална искреност ќе се интензивира. Ветувањата дадени во февруари и нивното исполнување во август ќе ја разгорат страста.

ЛАВ
23 јули до 23 август

СЛОБОДНИ: Во јануари, ќе бидете решени да запознаете некој нов, дури нема да се двоумите да го направите тоа на најнеочекувани начини, што ќе ги шокира луѓето од вашата блиска околина. Не пречи тогаш. Фокусирајте се на вистинските луѓе, а не на фантазијата. Како што годината напредува, тајната заљубеност ќе оживува и овој пат ќе можете да видите низ неа.

ПАРОВИ: Ако се чувствувавте премногу пријатно, месеци за потврда се февруари и јули. Подготвени сте да поставите нови стандарди. Ова ја зајакнува долгорочната самодоверба во љубовта. Двете срца се страсно поврзани во март, јули и октомври. Ако сакате да бидете паметни настроени да направите клучен избор на партнер, најдобриот месец за тоа е август.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Постои тенка граница помеѓу среќни и самозадоволни, а оваа година Сатурн се грижи да не го занемари.


ДЕВИЦА
Од 24 август до 22 септември

СЛОБОДНИ: 2021 година ја започнувате со срце и дух на авантурист. Некој што слушнал за вас, сака да се сретне и пријателите на вашите пријатели можат да го започнат тоа. Изберете „9“ како водич за состаноци, места и времиња во јануари и февруари. Околу последната недела од април, нешто на што долго време му се спротивставувате, ве носи до личност која може да ви го збуни умот.

ПАРОВИ: Обидете се да не одите премногу брзо и прерано. Венера носи леснотија и чувство на забава во текот на целата година, особено на почетокот и на крајот. Фокусирањето на пријателството и градењето лојална заедница ќе ви донесе корист, а 25 февруари е пресвртница за заедничка одлука.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Ќе мора да научите многу едни за други, што може да биде досаден процес. Сатурн одржува толку многу практични аспекти на животот во права линија. Но, кога ќе се сврти, од мај до октомври, тоа носи неколку изненадувања. Прашајте гласно што ве мачи долго време и бидете целосно искрени. Тој очекува романтични гестови на 13 јануари, 10 јуни и 4 ноември.


ВАГА
23 септември до 23 октомври

СЛОБОДНИ: Годината започнува со магијата на прилагодување додека ги подредувате своите приоритети и сфаќате дека можеби сте барале љубов на погрешни места или сте сакале погрешни луѓе. На почетокот на март, ќе бидете подготвени да одите на совршен состанок. До 23 април ќе имате само три опции. Уживајте во процесот на селекција.

ПАРОВИ: Вие сте знакот со најголема шанса да се смирите во 2021 година, бидејќи Венера зазема позиција во вашиот дом. Специјален разговор на крајот на март и заедничко патување во мај ќе ги зајакнат чувствата. Ако ризикувате сè за романса во август, следуваат големи одлуки.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Да се ​​гледа напред кон Вагата е позитивен процес, бидејќи емоционалната рамнотежа на Сатурн ја меша безбедноста со забавата. Ако сте поминале повеќе време одделено, фокусирајте се на повторно поврзување, дури и само гледање телевизија или седење и јадење заедно. Од јануари до мај, завиткајте се во кревет и видете што ќе се случи. Полната месечина ги интензивира чувствата на 28 март, 24 јули и 20 октомври.


СКОРПИИ
Од 24 октомври до 22 ноември

СЛОБОДНИ: Бидете внимателни во јануари и февруари – љубовта што толку многу ве „тресе“ може брзо да изгори. До април, ќе бидете подготвени да нурнете во врска што е физички и емоционално зрачна. Курс или разговор заснован на деловни теми е клучот за емоционалните почетоци во јуни. Во јули се појавува пријател на пријател кој може да покаже голем интерес за вас. Оваа година, обрнете внимание на бројот 8 и луѓето кои имаат странски имиња.

ПАРОВИ: Ова е година за комуникација и длабоко поврзување. Групен настан или летно патување може да донесе некои романтични планови. Заедничката инвестиција во готовина или време ќе се изврши по првата недела од октомври. Во ноември и декември, начинот на кој се поддржувате едни со други, отвора пат за специјален подарок во три дела до крајот на годината.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Вратете ја својата емотивна приказна на почетокот, во деновите кога само се заубивте. Покажувањето и кажувањето колку ја цените љубовта и лојалноста ќе ве водат во текот на првите неколку месеци. До 23 мај, ќе бидете подготвени заеднички да го поправите она што не е правилно во вашата врска

СТРЕЛЕЦ
Од 23 ноември до 21 декември

СЛОБОДНИ: 2021. ви помага да најдете фокус. Започнете да правите „список на желби“ во јануари, а до 4 март Марс ќе ви помогне да пронајдете некој што ќе го потресе вашиот свет. Слушањето пријатели е клучот за успехот во љубовта во септември, а декември носи љубов што ќе ве исполни. Излегувајте почесто, и обрнувајте посебно внимание на луѓето кои носат униформа – некои од нив би можеле да ја напишат најубавата љубовна бајка за вас.

ПАРОВИ: Почнувајќи од јануари, започнувате искрени разговори со „другата половина“ за она што и двајцата навистина го цените. Имате цела година да ги „испеглате“ недоразбирањата. Венера работи во октомври за да побара што ви треба најмногу – и ви го носи до вас!

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Можете да ја скроти вашата разиграна страна и да одлучите да разговарате на сосема поинаков начин, што ќе го подобри вашиот брак. Понекогаш овие разговори ќе бидат тешки, но конструктивни. Сè што е добро во бракот ќе стане уште подобро, а прашањата што тлееле со години сè уште може да се решат без премногу емотивни превирања.


ЈАРЕЦ
22 декември до 20 јануари

СЛОБОДНИ: Ќе ви биде тешко да се препознаете на почетокот на 2021 година, бидејќи ќе направите неочекувани потези. Јуни и јули ветуваат низа забавни настани кои ќе ве научат да откриете многу за себе. Во август, ги преминувате планините – и буквално и фигуративно, и нема да се двоумите да одите на друг континент за љубов.

ПАРОВИ: Подготвени сте да направите се што е потребно за да ја стекнете заслужената љубов. Летото ќе биде период на страствено учење – ќе прифатите промени, ќе ги продлабочите чувствата и ќе се подготвите за одличниот период кој доаѓа во ноември.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Да им дозволите на надворешните луѓе да влијаат на вашите чувства може да заврши фатално, затоа повлечете ја границата на време. Партнерот ќе одговори добро. Сензуални моменти заедно може да се појават околу полната месечина на 28 јануари, 26 мај, 24 јуни и 20 октомври.


ВОДОЛИЈА
Од 21 јануари до 18 февруари

СЛОБОДНИ: На почетокот изберете точно што сакате – мирна врска или бурна авантура. Вашата одлука може да ги изненади другите, но одвнатре ќе се чувствувате како што треба. Љубовта е лице кое веќе го познавате. Август и првата половина на септември се вашето време за чиста физичка страст.

ПАРОВИ: Ќе дозволите вистинските чувства да се појават до крајот на 2021 година и конечно може да ја споделите тајната што ја чувате на почетокот на годината со другите до крајот. Октомври е месец за славење. Крајот на годината ќе го дочекате во љубов како на првиот ден.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: За Водолијата во долги врски, 2021 година е полна со убави изненадувања. Ова ја одржува вашата емотивна основа стабилна, но сепак ви овозможува да испробате нови начини да бидете со некого. Од јануари до мај, исполнети сте со големи планови, но обидете се да ги решите еден по еден. Од 23 мај до 10 октомври, може да го доведете во прашање вашиот статус, но да најдете начини да внесете живост во бракот.


РИБА
19 февруари до 20 март

СЛОБОДНИ: Годината ја започнувате толку сигурни што сигурно ќе привлечете внимание на некого по кого многу копнеат. Преместувањето или менувањето на работното место во март ви отвора можности да запознаете некој во кого ќе се заљубите.

ПАРОВИ: Ако подобро разгледате што имате заедничко и работите на тоа, ќе најдете решение за опстанок на врската во 2021 година. Добротворна организација или друг проект во кој и двајцата верувате може да доведе до зголемување на посветеноста едни на други и до формализирање на врската.

БРАЧНИ ПАРТНЕРИ: Ако ги ослободите длабоките делови од вашата потсвест, ова може да ја поттикне постојната љубов на неочекувани начини. Искреноста е клучна, како за себе, така и за вашиот партнер. Можете да најдете начини да ја кажете вистината што нема да биде болно. На есен, слушајте повеќе отколку што зборувате – тоа ќе ви овозможи да бидете попродуктивни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris