Само неколку едноставни чекори ве одделуваат од незаборавен ОРГАЗАМ!

3 јануари, 2021
profimedia-0312072162

Кулминацијата ги бара овие чекори!

За време на сексуалниот однос, ние сме во интензивна состојба на свест и потсвесна концентрација, и со помош на тантрички ритуали, можеме тој фокус и концентрација да ги пренесеме на остатокот од животот.

Тантричкиот секс работи на принципот на зајакнување на сексуалната енергија, стимулација и контрола, а оваа комбинација доведува до максимално физичко и духовно задоволство.

Просторот мора да биде подготвен за водење љубов

Опкружете се со многу удобни перници и меки постелнини. Украсете го просторот со свеќи без мирис и оставете ги тие да бидат единствениот извор на светлина. Тантричкиот секс обично трае долго, па можете да подготвите малку освежување – шише вода и исечено овошје ќе ви ја дадат потребната енергија, но можете слободно да се освежите со храна и пијалок по ваш избор.

Подгответе се, физички, ментално и емоционално

Пристапете кон искуството за водење љубов со отворен ум и срце, без двоумење и срам, со љубопитност и разиграност. Може да се истуширате или да се бањате сами или со партнер, но воздржете се од сексуално допирање. Нека биде можност што повеќе да се релаксирате пред да водите љубов.

Ослободете се од физичката напнатост

Седнете во удобно подготвен агол за водење љубов, наспроти вашиот партнер. Истегнете ги и двете за да ја ослободите напнатоста во телото.

Заземете поза

„Јаб Јам“ е традиционална тантричка поза, многу интимна и овозможува чувство на блискост. Мажот седи со скрстени нозе, а жената седи во неговиот скут и ги обвива нозете околу него. На почетокот на вежбањето тантричен секс во оваа фаза, може да почувствувате голема возбуда за близината на вашата и интимната зона на вашиот партнер, но не занесувајте се во неа, туку продолжете со подготовката.

Воспоставете контакт со очите

Отпрвин ќе се чувствувате непријатно бидејќи без оглед на интимноста што ја споделуваме, ние не сме склони кон такви „експерименти“. Нема временско ограничување за оваа фаза, затоа погледнете се во очи додека не се чувствувате пријатно. Ова е токму нивото на поврзаност што мора да го постигнете за максимално задоволство, и не прекинувајте контакт со очите за време на сите ритуали и водењето љубов.

Синхронизација на воздишки со партнер

Забавете го дишењето и дишете истовремено со вашиот партнер. Синхронизирајте ги вдишувањата и издишувањата додека сè уште се гледате во очи. Ставете ја раката на градите на вашата партнерка за да го почувствувате нејзиното чукање на срцето.

Поврзете се со зборови

Во овој момент, кажете си едни на други како се чувствувате во тој момент. Споделете ги вашите мисли, опишете што најмногу ви се допаѓа едни со други и кои потези предизвикуваат задоволство кај вас. Биди искрен.

Вклучете допири во ритуалот

Полека и лесно поминете ги прстите по телото на вашиот партнер за да ги разбудите нервните завршетоци и сите сетила. Нека вашиот партнер го стори истото. Ставете ги усните заедно во бакнеж и продолжете со галење.

Одете на масажа

Одлучете кој прв ќе ужива во тоа, и двете страни мора да си дозволат една со друга ист третман. Прво масирајте го грбот, вратот, рацете и нозете. Само по неколку минути масирање, започнете со масирање на ерогените зони како што се задникот, внатрешните бутови и најинтимните делови од телото. Запомнете дека главната цел на масажата не е само сексуално задоволство, затоа во оваа фаза не размислувајте за постигнување оргазам. Во оваа фаза можете слободно да ја промените својата позиција.

Не присилувајте пенетрација

Во оваа фаза на тантричкиот ритуал, може да се појави пенетрација, но не мора. Ритуалот можете да го завршите во одлично чувство на блискост со вашиот партнер, бидејќи самата пенетрација не е во фокусот на тантричкиот секс, туку само една од можностите на патот кон задоволството. Во секој случај, не форсирајте ја пенетрацијата, но оставете ја да се случи природно и лесно. Оставете ги вашите интимни зони да се спојат полека, во интензитет на светлина што треба да расте бавно. Најважно е да не се изгуби свеста за тоа што се случува во секое време. Бидете фокусирани на самиот чин и на врската со вашиот партнер за да дозволите енергијата што носи врска и задоволство да се развие во вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber