Силна РУСКА ТИНКТУРА што ја чисти крвта! Еве ги трите состојки кои ќе го променат вашиот живот (рецепт)

20 февруари, 2021
1613761089_Depositphotos_18868379_s-2019

Ослободувањето на токсини од телото не значи само строга диета, детоксикација на телото или сауна. Токсините се најштетни ако се акумулираат во крвните садови, што може да доведе до акумулација на токсини, таложење на штетни материи што предизвикуваат згрутчување на крвта, но и висок крвен притисок, слаба циркулација и, конечно, забавен метаболизам, кој акумулира масни наслаги и зголемува килограми.

Чистењето на крвните садови со медицински лекови може да предизвика бројни контраиндикации, особено имајќи го предвид фактот дека нивната употреба е обично долгорочна, а потоа и потенцијално хронична.

Максималната доза на пијалок е 50 милилитри 3 пати на ден, пред јадење. Сепак, чистењето на крвните садови треба да започне со помали дози, една до две лажички. Доколку нема непријатности, полека зголемете ја дозата на потребното ниво Времетраењето на третманот е 40 дена. Препорачливо е да се чистат крвните садови на овој начин еднаш годишно. По консумирање на овој пијалок, циркулацијата на крвта и нејзиниот липиден состав се подобруваат, крвниот притисок се нормализира, циркулацијата се подобрува и вишокот тежина се губи полесно.

Руските лекари го пронајдоа лекот во природата во форма на тинктура, која се состои од само три состојки кои ги отстрануваат токсините од крвта и неговиот липиден состав. Чистењето на крвните садови со медицински лекови може да предизвика бројни контраиндикации, особено земајќи го предвид фактот дека нивната употреба е обично долготрајна, а после тоа потенцијално хронична. Од друга страна, отстранувањето на наслагите на лош холестерол и штетни материи од крвта со помош на народни лекови е далеку побезбедно и побезбедно, но бара и внимателен пристап и избор на комбинација на лековити состојки, за да не се предизвикаат негативни ефекти.

Рецепт за медицинска руска тинктура

Состојки: 4 глави лук 4 средни лимони со кора, околу 3 литри врела вода

Подготовка: Поделете го лукот на парчиња и исчистете ги. Истурете вода што врие над лимоните, исецкајте ја на парчиња и мелете сè заедно. Ставете ја мелената смеса во чиста стаклена тегла од 3 литри и прелијте со топла зовриена вода, до крајот на теглата. Покријте и ставете ја во фрижидер 3 дена. После тоа, процедете и чувајте во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris