СИТЕ СЕ ПРАШУВАА ЗОШТО ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ НЕ НОСИ ВЕНЧАЛЕН ПРСТЕН: Тоа поттикна и шушкања за брачни проблеми!

25 октомври, 2021
Opera Snapshot_2021-10-25_094044_static.story.hr

Во последните денови, принцот Вилијам (39) беше најмногу во центарот на вниманието на јавноста на сите членови на британското кралско семејство, дури и неговата сопруга Кејт Мидлтон (39) падна во втор план, а покрај тоа тој изгледаше подобро од било кога.

Имено, голем дел од јавноста се интересира зошто принцот не носи бурма и ова е едно од прашањата пишувани на пребарувачите. Додека некои веднаш претпоставуваат дека има брачни проблеми помеѓу Вилијам и Кејт, всушност објаснувањето е прилично едноставно.

Принцот не сака да носи никаков накит, па дури и венчален прстен, што е важно за многу парови и неговото вадење обично сугерира лоши љубовни врски. Го немаше ниту на неодамнешната награда Earthshot – глобална награда за животна средина.

Вилијам никогаш го ни немал, а своевреено парот ја објави својата одлука.

„Тоа едноставно не е личност за накит. Тој никогаш не носеше. Тој одлучи дека дури и по венчавката нема да почне да носи прстен. Тоа е едноставно прашање на личен избор“, објаснуваат од Бакингемската палата.

Princ William i Kate Middleton

Може да се каже дека Вилијам го имитирал и неговиот покоен дедо Филип, кој бил во брак со кралицата Елизабета Втора повеќе од 70 години, и не носел венчален прстен. Неговиот брат, принцот Хари нема проблем со накитот, па затоа носи обичен прстен од платина.

Кејт го надополнува накитот за себе и за нејзиниот сопруг носејќи веренички прстен од 12 карати од сафир кој и припаѓаше на покојната мајка на Вилијам, принцезата Дијана, и едноставен златен венчален прстен. Многумина истакнуваат и дека денес се помалку мажи имаат бурма и дека тоа не е доказ за љубовта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris